۲۰ دی ۱۳۹۰، ۱۴:۴۳
کد خبر: 30758485
T T
۰ نفر

تهران- معاون سازمان بورس و اوراق بهادار از طراحي نرم افزاري براي دريافت يكپارچه اطلاعات اشخاص و نهادهاي مالي خبر داد.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، 'قاسم محسنی'در نشست كانون نهادهای سرمایه گذاری ایران، افزود: این نرم افزار اواسط سال آینده راه اندازی خواهد شد تا اشخاص و نهادهای مالی بتوانند اطلاعات و گزارش های خود را به صورت الكترونیكی منتشر كنند.

وی با اشاره به تصویب دستورالعمل ثبت، نگهداری و گزارش دهی اسناد، مدارك و اطلاعات توسط اشخاص تحت نظارت گفت: این دستورالعمل در راستای عضویت مقام ناظر بازار سرمایه ایران در سازمان بین المللی كمیسیون های اوراق بهادار IOSCO تدوین و به تصویب سازمان بورس رسیده است.

محسنی خاطر نشان كرد: یكی از استانداردهای عضویت كشورها در سازمان بین المللی كمیسیون های اوراق بهادار ثبت و نگهداری كلیه مبادلات، خدمات و ... اشخاص و نهادهای مالی تحت نظارت است كه به همین علت دستورالعمل فوق تدوین و به تصویب رسید.

معاون نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس ادامه داد: براساس این دستورالعمل، الزاماتی برای نهادهای مالی پیش بینی شده است كه باید در زمان مشخصی، گزارش ها و اطلاعات لازم را اطلاع رسانی كنند كه نرم افزار فوق شرایط مناسبی را برای انتشار این اطلاعات فراهم خواهد كرد.

وی در ادامه این نشست نیز جزییات دو دستورالعمل جدید الزامات كفایت سرمایه نهادهای مالی و ثبت نهادهای مالی فعال در بازار اوراق بهادار را برای حاضران تشریح كرد.

اقتصام** 9141 **1561
۰ نفر

سرخط اخبار اقتصاد