۹ دی ۱۳۹۰، ۱۸:۱۶
کد خبر: 30740556
T T
۰ نفر

تهران - بنياد بين المللي علمي - فرهنگي تعزيه و همايش هاي آئيني، همزمان با اربعين سالار شهيدان، به صورت رسمي افتتاح مي شود.

به گزارش روز جمعه خبرنگار فرهنگی ایرنا و به نقل از روابط عمومی بنیاد علمی فرهنگی تعزیه و همایش های آئینی، بنیاد تعزیه با اهداف حفظ و صیانت از میراث معنوی ایرانی اسلامی، احیا و توسعه هنر دینی و ایرانی تعزیه و بسط فعالیت های فرهنگی و مذهبی تاسیس می شود.

از دیگر اهداف تاسیس این بنیاد، ایجاد مركز علمی فرهنگی تعزیه و همایش های آئینی، فراهم نمودن زمینه تعامل با مراكز علمی و دانشگاهی در موضوع مراسم و مناسبت های دینی و آیینی است.

این بنیاد به منظور فراگیر كردن تعزیه در سطح شهر تهران و گروه های فعال در تمام نقاط كشور، در منطقه 17 تهران راه اندازی شده است.

ارتقای دانش و توانمندی علاقمندان به تعزیه و همایش های آیینی، ایجاد مركز تعامل، ارتباطات فرهنگی و انجمن های پیش كسوتان، متخصصان، محققان و علاقمندان در حوزه فعالیت های هنر دینی مراسم آیینی و تعزیه و پیوند نمایش های آیینی و عاشورایی با فرهنگ ایران اسلامی از جمله دیگر اهداف محوری این بنیاد بین المللی است.

تاسیس و اداره موزه، ابزار و ادوات، نسخ خطی و تصویری، آثار هنری و تجسمی، لباس، كارگاه مرمت نسخ، لباس و ادوات، تاسیس مركز اسناد و كتابخانه، انجام فعالیت های پژوهشی و تحقیقاتی مستندسازی آیین های دینی اقوام و ملل از برنامه های این بنیاد است.

همچنین بررسی نسخ و متون برای تصحیح تحریفات و نقایص ادبی، تامین منابع علمی و مقالات آموزشی و برگزاری سیمنارها و نشست های علمی از دیگر برنامه های بنیاد علمی فرهنگی تعزیه و همایش های آیینی پیش بینی شده است.

این بنیاد با مدیریت 'حسن محمدباقر' در قالب یك سازمان مردم نهاد پایه گذاری و اداره می شود.

فراهنگ**1003**
۰ نفر

سرخط اخبار فرهنگ