قطعه سه جاده گچساران، باباکلان با اعتبار ۲ هزار میلیارد ریال در دست ساخت است

گچساران_ ایرنا_وزیر کشور با حضور جمعی از مسولان استانی و شهرستانی از ساخت قطعه سوم جاده گچساران، باباکلان بازدید کرد. عملیات اجرایی این طرح در دولت سیزدهم آغاز و هم اکنون با اعتبار بیش از۲ هزار میلیارد ریال اعتبار در دست ساخت است.

به گزارش ایرنا، مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد در این آیین اظهار کرد: قطعه سوم گچساران، باباکلان به طول پنج و نیم کیلومتر با اعتباریبیش از ۲ هزار میلیارد ریال در دست ساخت است.

محمد راستا با بیان اینکه عملیات اجرایی این طرح در شهریور سال گذشته آغاز شد گفت: این پروژه در حال حاضر ۱۵ الی ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی افزود: راه و شهرسازی برای اجرا و تکمیل پروژه ها خود در سطح استان و گچساران به جد تلاش می‌کند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد هم گفت: ۲ هزارو ۵۳۰ میلیارد ریال طرح در حوزه راهسازی در محور اصلی گچساران- باباکلان هم اکنون در دست اجراست.

سید علی احمد زاده با بیان اینکه روند اجرایی طرح های حوزه راهسازی در گچساران رضایت بخش است افزود: این طرح ها در قالب قطعه یک جاده گچساران باباکلان، بهسازی راه اصلی گچساران و جاده گچساران باباکلان در قالب قطعه ۲ در دست ساخت است.

اجرای سه هزار میلیارد ریال طرح در حوزه راهسازی در گچساران

مدیرکل راه و شهرسازی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: هشت طرح راهسازی با اعتباری حدود سه هزار و ۷۷۰میلیارد ریال و در جاده های اصلی، فرعی و روستایی شهرستان گچساران در دست اجراست.

راستا افزود: جاده ارتباطی کنار گذر دوگنبدان، گچساران -پازنان - رگ سفید، قطعه یک و سه جاده ارتباطی طرح بابا کلان گچساران، تکمیل زیر گذر پشکان از مهمترین طرح های در دست راه و شهرسازی گچساران است.

وی بیان کرد: ساخت کنار گذر گچساران با اعتبار بیش از ۲۵۰ میلیارد ریال فعال است.

راستا اظهار کرد: در سال ۱۴۰۲ برای طرح های حوزه کمربندی دوگنبدان ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار اختصاص داده شده است.

وی گفت: طرح عمرانی جاده گچساران پازنان رگ سفید با اعتباری بیش از ۵۵۰ میلیارد ریال در دست ساخت است.

گفت: تکمیل زیر گذر پشکان یکی دیگر از طرح های حوزه راه و شهر سازی است که تمام زیر ساخت های آماده و بزودی آسفالت خواهد شد.

راستا اظهار کرد: قطعه یک جاده گچساران باباکلان به طول ۱۰ کیلومتر در سال گذشته با اعتبار بیش از ۳۵۰ میلیارد ریال افتتاح شد.

وی عنوان کرد: بهسازی راه اصلی گچساران با قرارداد یکهزارو ۹۱۰ میلیارد ریال در دست ساخت است .

مدیرکل راه و شهرسازی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: طول مسیر جاده گچساران- بابا کلان و بی بی حکیمه بیش از ۷۰ کیلومتر است که با اجرای این طرح طول مسیر ۲۰کیلومتر کاهش می یابد که ایمنی سفر بالا خواهد رفت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha