۲۸ خرداد ۱۴۰۳، ۲۳:۲۰
کد خبرنگار: 1385
کد خبر: 85512079
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۱ کشته و ۶۴ مفقودی در پی غرق شدن قایق مهاجران در مدیترانه

تهران- ایرنا- گارد ساحلی ایتالیا و و نهادهای وابسته به سازمان ملل دوشنبه اعلام کردند که در پی غرق شدن دو کشتی حامل مهاجران در سواحلی جنوبی ایتالیا دستکم ۱۱ مهاجر کشته و ۶۴ تن مفقود شدند.

به گزارش ایرنا به نقل از رویترز، گروه امدادرسانی آلمانی RESQSHIP گفت که کشتی نجات این نهاد، ۵۱ مهاجر را از یک قایق چوبی در حال غرق شدن نجات داد که ۲ تن از آنها بیهوش بودند. همچنین این گروه اجساد ۱۰ مهاجر را نیز پیدا کرد.

آژانس پناهجویان سازمان ملل، سازمان بین‌المللی مهاجرت و یونیسف نیز در بیانیه مشترکی اعلام کرد که این مهاجرات از اتباع سوریه، مصر، پاکستان و بنگلادش هستند.

در همین حال، نهادهای وابسته به سازمان ملل گفتند که یک کشتی دیگر در حدود ۲۰۰ کیلومتری سواحل منطقه «کالابریا» ایتالیا دچار آتش‌سوزی شده و غرق شد. بنا بر گزارش این نهادها، دستکم ۶۴ نفر در دریا ناپدید شده‌اند و جسد یک زن نیز پیدا شده است.

این نهادها گفتند که مهاجران کشتی دوم از اتباع ایران، سوریه و عراق بودند.

پزشکان بدون مرز نیز در آماری دیگر گفت که ۶۶ مفقود شده‌اند که ۲۶ تن آنها کودک هستند.

به گزارش سازمان بین‌المللی مهاجران، با احتساب آمار امروز، از سال ۲۰۱۴ تاکنون بیش از ۲۳ هزار و ۵۰۰ مهاجر در مرکز دریای مدیترانه کشته یا مفقود شده‌اند که این مساله این دریا را به خطرناک‌ترین مسیر مهاجرت در دنیا تبدیل کرده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha