کمیته امداد خراسان‌شمالی در طرح نذر قربانی ۳۵۴ راس دام ذبح کرد

بجنورد- ایرنا- مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان شمالی گفت: این نهاد حمایتی امروز (دوشنبه) در قالب طرح نذرقربانی با هدف کمک به معیشت خانوارهای نیازمند ۳۵۴ راس دام سبک و سنگین ذبح کرد.

مجید الهی راد در این باره به خبرنگار ایرنا اظهار کرد: از مجموع این دام ها ۳۵۰ راس دام سبک و چهار راس دام سنگین است و علاوه بر آن مردم مومن و خیر استان ۱۰۰ قطعه مرغ نیز تحویل این نهاد حمایتی دادند.

وی افزود: تمامی دام ها با حمایت مردم مومن و نیکوکار جمع آوری و پس از کشتار و قطعه بندی در بین خانوارهای نیازمند استان توزیع می شود.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان شمالی ارزش این میزان دام و طیور اهدایی را ۵۰ میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: هنوز کمک ها توسط مردم خیر ادامه دارد.

الهی راد یادآور شد: ۲۰۰ پایگاه جمع‌آوری نذورات عید قربان در نقاط مختلف استان دایر شده است و مردم می توانند خیرات خود را به دفاتر، پایگاه‌های امداد و مراکز نیکوکاری تحویل دهند.

الهی راد اظهارکرد: این طرح با همکاری مراکز نیکوکاری، موسسات خیریه، هیات ‌امنای مساجد و معتمدان محلات برگزار شد و کمک های جمع‌آوری با اولویت خانواده‌های دارای یتیم، زنان سرپرست خانوار، سالمندان و بیماران نیازمند توزیع می شود.

وی یادآور شد: نیکوکاران خراسان شمالی سال گذشته ۶۵ میلیارد ریال نذورات قربانی به نیازمندان اهدا کردند.

براساس سنت ابراهیمی هر سال در عید قربان (۱۰ ذی‌الحجه)، مومنان بر حسب وسع مالی خود و همزمان با مناسک حج، دام را ذبح کرده و گوشت حاصل از آن را در بین خانواده‌های بی‌بضاعت توزیع می‌کنند.

۵۲ هزار خانوار با جمعیتی بالغ بر ۱۰۵ هزار نفر در خراسان شمالی اکنون زیر پوشش این نهاد حمایتی هستند و در بخش های مختلف از جمله کمک معیشتی، ایجاد اشتغال، ساخت مسکن، خدمات بهداشت و درمان، آموزشی و سایر موارد مورد حمایت قرار می گیرند.

خراسان شمالی با یک میلیون نفر جمعیت واقع در شمال شرق کشور است که ۴۴ درصد از آن در نواحی روستایی سکونت دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha