۲۷ خرداد ۱۴۰۳، ۱۳:۴۳
کد خبرنگار: 898
کد خبر: 85510964
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

وقوع ۱۰ مورد حادثه برق گرفتگی در البرز/ شهروندان از شنا در رودخانه ها دوری کنند

کرج - ایرنا - مدیرکل پزشکی قانونی البرز از افزایش شمار حوادث ناشی از برق گرفتگی در فروردین و اردیبهشت ماه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل در این استان خبر داد و گفت: تعداد ۱۰ مورد حادثه برق گرفتگی در این استان ثبت شده است.

به گزارش ایرنا دکتر "آرتین کمالی " روز یکشنبه در نشست خبری اظهار کرد: این تعداد حادثه در سال گذشته چهار نفر بود که امسال به ۱۰ نفر رسیده است.

وی اضافه کرد: امسال در بخش حوادث سوختگی، استان البرز ۶۴ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش داشته است.

مدیرکل پزشکی قانونی البرز گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۶ نفر براثر بی احتیاطی و غرق شدگی در این استان جان خود را از دست دادند.

وی تاکید کرد: باتوجه به فرارسیدن فصل گرما، مردم از شنا در رودخانه ها و کانال های آب خودداری کنند و در چنین مواقعی به استخرهای شنا و مکان های ایمن مراجعه نمایند.

افزایش ۱۵۰ درصدی حوادث ناشی از برق گرفتگی در البرز

کمالی از خانواده ها خواست نظارت بیشتری بر کودکان داشته باشند و در صورت استفاده از ورزشهای آبی از لوازم شناور کننده استفاده نمایند.

وی بیان کرد: در بخش نزاع و درگیری در ۲ ماه ابتدای سال جاری هشت درصد کاهش و تعداد مجروحان ناشی از حوادث رانندگی چهار درصد افزایش نشان می دهد.

مدیرکل پزشکی قانونی البرز از به روز رسانی تجهیزات آزمایشگاهی این اداره کل خبر داد و گفت: تمام شهرستان های استان البرز دارای شعبه پزشکی قانونی هستند که در شهرستان کرج به دلیل کثرت تعداد مراکز آن به سه مرکز افزایش می یابد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha