۲۷ خرداد ۱۴۰۳، ۰:۱۷
کد خبرنگار: 1540
کد خبر: 85510370
T T
۱ نفر

برچسب‌ها

رییس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع): دشمن به دنبال ایجاد فاصله بین مردم و دین است

سمنان - ایرنا - عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و رییس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) گفت: دشمنان امروز به دنبال انزوای مؤمنان و ایجاد فاصله بین مردم و مقدسات دینی هستند.

به‌ گزارش خبرنگار ایرنا، آیت‌الله محمدجواد فاضل لنکرانی شامگاه شنبه در آیین بزرگداشت سالگرد ارتحال عالم‌ مجاهد، استاد حاج شیخ محمد ترابی دامغانی در مسجد جامع دامغان در استان سمنان، گفت: امروز دشمن به دنبال این است که مؤمنان را فقط در دین محدود کند تا منزوی باشند، اما همه باید از دین مراقبت و در عین حال، از انقلاب، اسلام و مکتب شیعه نیز دفاع کنیم.

وی یادآور شد: عالمان شیعه طبق حدیث امام باقر(ع) مانند سکانداران سفینه ای هستند که کشتی را در امواج و توفان ها حفظ می‌کنند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تاکید کرد: روحانیت استمرار امامت است و ائمه(ع) در برابر ظالمان ایستادگی کردند تا مردم را هم به این اقدام ترغیب کنند.

آیت‌الله فاضل لنکرانی اضافه کرد: طبق فرموده امام باقر(ع) در زمان غیبت منجی، علما باید مردم را راهنمایی کرده و چراغ هدایت جامعه باشند.

رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع): دشمن به دنبال ایجاد فاصله بین مردم و دین است

آیت‌الله فاضل لنکرانی با بیان اینکه شیعه افتخار می‌کند که تابع امامانی است که احاطه بر کتاب خدا داشتند، افزود: همه باید این سوال را از خود داشته باشیم که برای حفظ دین خدا چه سهمی داریم و همواره تلاش کنیم با دینداری بیشتر و کسب علوم دینی، سهم خود را تقویت کنیم.

نقش دامغان در پرورش علمای دینی

وی به نقش علمای دامغانی اشاره و اضافه کرد: دامغان به واسطه داشتن حوزه علمیه و با سابقه دیرینه در دینداری، از لحاظ دینی همواره سرآمد و مورد توجه بوده است.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و رییس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) گفت: عالمان و مفسران دامغانی با وجود آنکه می‌توانستند در قم بمانند و به مقامات عالی برسند، به دامغان سفر کردند تا جهاد کنند و در بین مردم خود باشند.

به گزارش ایرنا، در این آیین سیدمحمدرضا هاشمی استاندار سمنان، امامان جمعه دامغان و شاهرود، نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی، فرماندار دامغان، جمعی از علما، روحانیون، فضلا و خیل کثیری از مردم انقلابی و ولایتمدار شهرستان دامغان نیز حضور داشتند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha