وزیر کشور: امیدواریم شاهد انتخاباتی باشکوه و امن باشیم

تهران- ایرنا- وزیر کشور با بیان اینکه انتخابات پیش رو تجلی مردم سالاری دینی است،گفت: امیدواریم در این رویداد ملی همانند انتخابات قبلی که با مدیریت و تلاش شبانه روزی نیروی انتظامی به خوبی پشت سر گذاشته شد، شاهد برگزاری باشکوه و در امنیت باشیم.

به گزارش ایرنا، احمد وحیدی در بیست و هفتمین همایش سراسری فرماندهان، معاونان و روسای فراجا که در ستاد فراجا برگزار شد، با بیان اینکه فراجا سازمانی انتظامی و امنیتی و در عین حال سازمانی فرهنگی، اجتماعی و مردمی است، گفت: مجموعه انتظامی کشور حافظ ارزش ها و حامی گسترش فضائل اخلاقی در کشور است.

وی با بیان اینکه حادثه تلخ هجران جمعی از نخبگان و برجستگان کشور به ویژه رئیس جمهور محبوب و مردمی برای همه مردم بسیار و سخت و دردناک بود، افزود: از دست دادن چنین شخصیتی بار سنگینی را برای کشور همراه داشت؛ فهرست خدمات و اقدامات صورت گرفته توسط این شهید نشان می دهد که کشور را در این مدت کوتاه مسئولیت او، در مسیر رشد و پیشرفت قرار گرفته بود.

وزیر کشور ادامه داد: شخص رئیس جمهور شهید در این مدت کوتاه مسئولیت خود از بخش های مختلف مجموعه انتظامی بازدید کرده بود و از نزدیک با ماموریت های این سازمان آشنایی کامل داشت.

این مقام مسئول خاطر نشان کرد: دشمنان از مدت ها پیش به دنبال القای جدایی میان مسئولان و مردم بودند که همگی مشاهده کردیم که در تشییع این شهدای بزرگوار همبستگی با نظام و رهبری و مسئولان مشخص شد.

وی ادامه داد: این حضور مردم برای فراجا به عنوان عنصر تامین کننده امنیت و نظم بخشی بسیار حائز اهمیت بود و جا دارد از اقدامات همکاران خود در مجموعه فراجا تشکر داشته باشم.

وحیدی با بیان اینکه فراجا نهادی انقلابی و در بطن مردم است اظهار داشت: این نیروی خدوم امروز مورد اعتماد مردم و در تبیین بسیاری از مسائل حضوری پر رنگ دارد که به سهم خودم از این اقدامات انجام شده تشکر می کنم.

وی تصریح کرد: امروز فراجا به نوعی عادت به انجام اقدامات بزرگ دارد و این امر برای فراجا یک دستاورد محسوب می شود و در بسیاری از ماموریت ها این آزمون بزرگ را به درستی پشت سر گذاشته است.

وزیر کشور با بیان اینکه فراجا سازمانی انتظامی و امنیتی و در عین حال سازمانی فرهنگی، اجتماعی و مردمی است، گفت: مجموعه انتظامی کشور حافظ ارزش ها و حامی گسترش فضائل اخلاقی در کشور است.

این مقام مسئول اضافه کرد: در انتخابات پیش رو که به نوعی مردم سالاری دینی است فراجا وظیفه تامین امنیت را بر عهده دارد و امیدواریم همانند انتخابات قبلی که با مدیریت و تلاش شبانه روزی عزیزان در این مجموعه به خوبی پشت سر گذاشتیم شاهد برگزاری با شکوه و در امنیت باشیم.

جامعه امن با داشتن حاکمیت فضائل اخلاقی در کنار اعمال قانون مسیر خواهد شد

وحیدی در ادامه به اجرای طرح نور توسط فرماندهی انتظامی کشور اشاره کرد و گفت: جامعه امن با داشتن حاکمیت فضائل اخلاقی در کنار اعمال قانون و انضباط اجتماعی میسر خواهد شد و این طرح بر همین مبنا و در راستای قانون مداری و آرامش مردم و رعایت هنجارها اجرا می شود.

وی افزود: هنگامی که جامعه ای امن و مردم در آرامش باشند از خانواده ها صیانت و ارزش های معنوی و انقلابی در بین مردم نهادینه خواهد شد و اینها همه با هویت ایرانی اسلامی و انقلابی محقق می شود.

وزیر کشور ادامه داد: برخی سئوال می کنند که چرا فراجا به این موضوع ورود کرده که باید اعلام کنم این اقدامات فراجا در راستای اجرای قانون و صیانت از خانواده دین و آرمان های انقلاب محسوب می شودو به در بیست و هفتمین همایش سراسری فرماندهان، معاونان و روسای فراجا نوعی می توان گفت طرح نور از بزرگترین افتخارات فراجا است.

وی به دیگر ماموریت های فراجا و لزوم استمرار آنها اشاره کرد و گفت: برخورد با قاچاقچیان سلاح و مهمات و خودروهای شوتی قاچاق کالا و مواد مخدر از دیگر مواردی است که فرماندهی انتظامی باید مقتدرانه با آنها برخورد کند.

امنیت انتخابات با محوریت فراجا/ انتظامی پیش بینی های لازم را انجام داده است

وزیر کشور در حاشیه این رویداد نیز با بیان اینکه محوریت تامین امنیت انتخابات ریاست جمهوری با فراجا است، گفت: فرمانده انتظامی کشور برای برگزاری انتخابات در سایه امنیت، پیش بینی های لازم را انجام داده است.

وحیدی با بیان اینکه امنیت در انتخابات یک موضوع مهم و مورد تاکید رهبر معظم انقلاب بوده و هست، افزود: الحمدالله ما شاهد امنیت بسیار عالی در انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان بودیم که حاصل کار بزرگ فراجا بود.

وزیر کشور عنوان داشت: در انتخابات پیش رو هم امنیت یک عنصر مهم و تعیین کننده است و فراجا برای آن پیش بینی های لازم را انجام داده و امنیت انتخابات با محوریت فراجا خواهد بود.

 وحیدی با یادآوری اینکه در چند سال اخیر، شاهد حضور فعالانه فراجا در عرصه‌های تامین امنیت مراسم و انتخابات بوده ایم، گفت: در انتخاب ریاست جمهوری پیش رو نیز با توجه به پیش بینی های گسترده و با توجه به تدابیر فرمانده کل انتظامی ان شاءالله شاهد انتخاباتی پرشور در سایه امنیت خواهیم بود.

برقراری امنیت مستلزم عملکردی هوشمندانه و تسلط بر فناوری های نوین است

رئیس ستادکل نیروهای مسلح نیز در این همایش فراجا را نسبت به قبل توانمندتر و پربنیه تر در عرصه های مختلف عنوان کرد و گفت: برقراری امنیت مستلزم عملکردی هوشمندانه و همراه با تسلط بر فناوری های نوین است.

سرلشکر محمد باقری با گرامیداشت یاد و خاطره رئیس جمهور شهید و همراهانش و شهدای عرصه نظم و امنیت که جان پاک خود را برای آرامش و پیشبرد اهداف نظام مقدس اسلامی فدا کرده اند و آرزوی سلامتی برای هم رزمان عزیز در سراسر کشور اظهار داشت: امیدوارم با لطف و عنایت پروردگار متعال، هدایت رهبری و بصیرت مردم عزیز ان‌شاءالله جایگزینی شایسته برای رئیس جمهور شهید انتخاب شود.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح ضمن تقدیر از زحمات همه عزیزان در مجموعه انتظامی به خصوص سردار رادان، یادآور شد: مجموعه فراجا به لحاظ حجم و تنوع ماموریت ها با هیچ سازمانی در نیروهای مسلح و حتی کشور قابل مقایسه نیست؛ کاری استثنایی و حساس که بر دوش فرماندهی انتظامی است.

وی با تشریح برخی اقدامات ارزنده فراجا طی سال های گذشته تاکید کرد: دشمنان همواره در صددند تا با ایجاد فتنه، کشور را به آشوب بکشند، اما بحمدالله با تلاش شبانه روزی شما عزیزان، کشور در همه مناسبت ها و مراسم در آرامش و امنیت بوده و توطئه های دشمن خنثی شده است.

سرلشکر باقری با بیان این که هر روز که می گذرد فراجا نسبت به قبل توانمندتر و پربنیه تر در عرصه های مختلف ظاهر می شود، گفت: امنیت مثال‌زدنی مراسم ۲۲ بهمن سال گذشته، مراسم تشییع شهدای خدمت، مراسم سالگرد ارتحال امام(ره) موید این مطلب است، به طوری که مقام معظم رهبری هم با اشاره به امنیت بی نظیر این مراسم و تلاش فراجا اشاره داشته و معظم له از شما قدردانی کردند.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح با اشاره به اتفاقات اخیر از جمله همزمانی حادثه تلخ بالگرد رئیس جمهور و آغاز به کار مجلس شورای اسلامی بیان داشت: دشمنان در این شرایط مترصد ایجاد هرج و مرج و ناامنی بودند، اما با هوشیاری و تلاش مجموعه انتظامی کشور و سایر نهادهای امنیتی و دفاعی، همچنین مشارکت میلیونی مردم در صحنه، امور کشور در آرامش و امنیت انجام شده است.

امنیت رکن اساسی انتخابات است

وی با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری پیش رو گفت: امنیت رکن اساسی انتخابات به شمار می رود و برگزاری انتخابات پرشور در سلامت و دقت مستلزم همین امنیت است که با محوریت شما عزیزان در فراجا با پیش بینی های لازم انجام خواهد شد.

سرلشکر باقری با اشاره به وضعیت امنیتی غرب آسیا عنوان داشت: رویکرد قابل توجه فراجا در این زمینه افزایش تعامل با کشورهای دیگر به ویژه همسایگان است که ارتقاء دیپلماسی پلیس قطعا می تواند به امنیت منطقه و مرزها کمک شایانی کند.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح به عملیات طوفان‌الاقصی، حوادث غزه و عملیات وعده صادق اشاره داشت و گفت: صهیونیست ها شکست های متعدد و پی‌درپی را در این چند وقت اخیر تجربه کرده اند و کابینه آنها دچار بهم ریختگی شده و برای پوشاندن نقص های خود به دنبال ایجاد آشوب و ناامنی، ناامیدی و بحران آفرینی در کشورمان هستند، اما عاقبت ناچار به پذیرش شکست قطعی خواهند شد.

وی افزود: این همایش فرصتی است مناسب تا با بررسی طرح های امنیتی و انتظامی، تلاشمان را برای ارتقاء سطوح امنیتی افزایش دهیم.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح در خصوص طرح نور بیان داشت: بیش از ۳۰ ارگان در موضوع عفاف و حجاب مسئولیت دارند و کاملا محرز است که هر دستگاه تا چه میزان به انجام وظایف خود اهتمام داشته اند،  اما در این میان می بینیم که سرریز همه کاستی ها را انتظامی بر دوش می کشد.

سرلشکر باقری ادامه داد: فراجا توانست با حداقل حواشی در فضایِ تعامل و همکاری پلیس و مردم، طرح نور را اجرا کند.

این مقام مسئول با بیان این که فراجا سازمانی عظیم با ماموریت های گسترده و متنوع است، گفت: انجام این ماموریت ها مستلزم این است که فراجا از ساختاری مستحکم و بنیه ای قوی برخوردار باشد که مهمترین مولفه در این خصوص، سرمایه نیروی انسانی می باشد.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح ادامه داد: موضوعاتی نظیر جذب، آموزش، مهارت افزایی، بصیرت و معنویت، تربیت و تعالی فرماندهان، منزلت و جایگاه کارکنان و سلامت اداری از جمله مواردی هستند که حاکی از مسئولیت سنگین شماست.

سرلشکر باقری با اشاره به این که شاهد تلاش های فرمانده کل انتظامی در خصوص مسائل معیشتی کارکنان هستم، گفت: پشتیبانی و حمایت از کارکنان به عنوان مهمترین سرمایه های سازمانی از اولویت های فراجا بوده و ما هم تمام تلاش مان را در این زمینه خواهیم داشت.

وی عنوان داشت با توجه به ظهور فناوری های جدید و استفاده از آنها در فضای مجرمانه، برقراری امنیت مستلزم عملکردی هوشمندانه و تسلط بر فناوری های نوین است و در این امر آینده پژوهی اهمیت بسزایی دارد و فراجا باید با استفاده از ظرفیت های اشراف اطلاعاتی با پیش بینی حوادث و رویدادهای آینده، نقشه راه را ترسیم و با اقدامات پیش دستانه خود را برای شرایط پیش رو آماده سازد.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح بر معنویت در ساختار درونی تاکید کرد و گفت: یک سازمان پاک و درست قطعا در جذب سرمایه های اجتماعی موفق خواهد بود و سرمایه اجتماعی یعنی مشارکت مردم با پلیس در راستای ارتقاء امنیت.

وی با یادآوری ماموریت های خاص فراجا در کنار سایر ماموریت های گسترده به کنگره عظیم اربعین حسینی اشاره کرد و گفت: توفیق خدمتگزاری به زائران برای شما عزیزان سعادت و افتخاری است که هرساله نسبت به سال قبل موفق تر عمل می کنید.

فراجا در حوزه مرز مسئولیت سنگینی بر عهده دارد

سرلشکر باقری با تاکید بر ساماندهی اتباع بیگانه، کنترل و انسداد مرزها، جلوگیری از قاچاق کالا، ارز، موادمخدر، سلاح و مهمات گفت: مسئولیت سنگینی بر عهده فراجاست و بحمداله بودجه انسداد مرزی در حال تامین است و بخشی نیز در اختیار قرار گرفته که امیدواریم توفیقات بیشتری در حوزه امنیت مرزی داشته باشیم.

وی با بیان این که احساس امنیت مستلزم اجرای طرح های مرتبط و اقداماتی نظیر مبارزه با قاچاق موادمخدر، سرقت و مقابله با اراذل و اوباش است، گفت: فراجا باید در این خصوص با جدیت و سختگیرانه وارد عمل شود.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح با اشاره به تحول کلانتری‌ها و پاسگاهها بیان داشت: اقدامات خوبی در خصوص تحول کلانتری و پاسگاه ها و رساندن آنها به تراز مطلوب انجام شده که باید به سرعت ادامه پیدا کند.

وی بیان داشت: روی دیگر پلیس خوش رفتاری و رأفت با مردم است که در کنار اقتدار می تواند پلیسی در تراز انقلاب اسلامی را در ذهن افراد جامعه ترسیم کند.

سرلشکر باقری با اشاره به فعالیت قرارگاه سرقت و اقدامات در خور توجه آن که منجر به کاهش سرقت و افزایش کشفیات شده گفت: در حوزه مفاسد اقتصادی فراجا باید به گونه ای عمل کند که مردم حضور پلیس را در این عرصه احساس  کنند.

وی در پایان ضمن قدردانی از تلاش های فراجا و همچنین خانواده های صبور آنها و آرزوی توفیق روز افزون برای این مجموعه عنوان داشت: باید همگی بگونه ای عمل کنیم که منجر به رضایت مردم، رهبری و پروردگار متعال شود.

در این همایش سرداران محمد قنبری رئیس پلیس آگاهی، یحیی محمودزاده معاون طرح، برنامه و بودجه، محمدکاظم تقوی فرمانده انتظامی خراسان رضوی، عباسعلی محمدیان فرمانده انتظامی تهران بزرگ، رهام بخش حبیبی فرمانده انتظامی فارس، علی عظیمی جانشین فرمانده یگان های ویژه و جلال ستاره جانشین فرمانده مرزبانی فراجا به عنوان مدیران نمونه سال ۱۴۰۲ با اهداء لوح توسط رئیس ستاد کل نیروهای مسلح تقدیر شدند.

کپی لینک خبر

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha