«محمدمنان رییسی» رئیس ستاد سعید جلیلی در قم شد

قم - ایرنا - محمدمنان رییسی نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی به‌عنوان رییس ستاد انتخابات سعید جلیلی نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری در استان قم انتخاب شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، هم‌زمان با آغاز تبلیغات چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری، محمدمنان رییسی نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی به‌عنوان رییس ستاد سعید جلیلی در قم انتخاب شد و فعالیت‌های این ستاد آغاز شد.

محمدمنان رییسی نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا، عنوان کرد: ستاد مرکزی سعید جلیلی در استان قم در خیابان صفائیه کوچه ۳۷ پلاک ۱۲ دایر بوده و همه روز میزبان حضور افراد و علاقه‌مندان به این نامزد انتخاباتی است.

همچنین ستاد مرکزی محمدباقر قالیباف دیگر نامزد چهاردهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی نیز فعالیت خود را آغاز کرده و طبق برخی شنیده‌ها رییس ستاد آن در استان قم تا عصر امروز معرفی می‌شود.

طرفداران مسعود پزشکیان در استان قم نیز در تدارک برپایی ستاد این داوطلب هستند و به‌احتمال زیاد رییس ستاد مرکزی وی در استان قم نیز تا پایان امروز معرفی خواهد شد.

گفتنی است هنوز اطلاعات و تحرک چندانی از آغاز فعالیت سه داوطلب دیگر «مصطفی پورمحمدی، امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی و علیرضا زاکانی» در قالب آغاز ستادهای تبلیغاتی در استان قم احساس نشده‌است.

به گزارش ایرنا، در انتخابات پیش رو افزون بر ۸۶۰ هزار قمی واجد شرایط رأی‌دادن هستند. استان قم در این انتخابات دارای سه حوزه اصلی قم و شهرستان‌های جعفرآباد و کهک است.

برای انتخابات چهاردهمین دوره ریاست‌جمهوری ۷۴۷ صندوق ثابت و سیار در سطح استان قم پیش‌بینی شده است.

یک میلیون و ۴۰۶ هزار نفر از جمعیت این استان ساکن شهرستان قم، حدود ۲۸ هزار نفر ساکن شهرستان جعفرآباد و نزدیک ۲۰ هزار نفر نیز ساکن شهرستان کهک هستند.

در استان قم ۴۹۲ هزار و ۲۹۳ خانوار شهری و ۹ هزار و ۵۰۸ خانوار روستایی وجود دارد، ۷۱۰ هزار نفر از جمعیت استان قم را مردان و ۶۹۵ هزار نفر را زنان تشکیل داده‌اند.

وزارت کشور اسامی داوطلبان احراز صلاحیت شده انتخابات چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری را روز یکشنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۳ اعلام کرد و براین‌اساس آقایان مصطفی پورمحمدی، سعید جلیلی، محمدباقر قالیباف، علیرضا زاکانی، امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی و مسعود پزشکیان در ریاست‌جمهوریِ چهاردهم به رقابت خواهند پرداخت.

انتخابات چهاردهمین دوره ریاست‌جمهوری هشتم تیرماه امسال برگزار می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha