۲۳ خرداد ۱۴۰۳، ۱۱:۲۱
کد خبرنگار: 1229
کد خبر: 85506633
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

وزیر خارجه انگلیس: اروپا واردات گاز از روسیه را به طور کامل متوقف کند

تهران- ایرنا- وزیر امورخارجه انگلیس در کنفرانس بازسازی اوکراین در برلین خواستار قطع کامل واردات گاز روسیه به اروپا شد و گفت که باید جریان‌های درآمدی مسکو هدف گرفته شود.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از روزنامه تلگراف، «دیوید کامرون» در این کنفرانس ضمن درخواست از اروپا برای قطع کامل واردات گاز از روسیه، گفت: غرب باید همانگونه که ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهوری روسیه ساختارهای انرژی اوکراین را هدف قرار می‌دهد، جریان‌های درآمدی مسکو را هدف گیری کند.

وی در ادامه افزود: ما می دانیم که روسیه تاکنون چه کارهایی انجام داده است. آنها در تلاش برای ویرانی سیستم انرژی اوکراین هستند و سعی دارند تا زغال سنگ کک را که برای صنعت آهن و فولاد اوکراین حیاتی است از بین ببرند.

کامرون اضافه کرد: مسکو با سختی و دقت در جستجوی هدف قراردادن دارایی‌های کلیدی اوکراین است و ما باید از خود بپرسیم که آیا خودمان هم به همان اندازه سخت و دقیق هستیم؟

این مقام دولت انگلیس سپس ادامه داد: ما به درستی [خرید] بخش بزرگی از نفت روسیه را قطع کرده‌ایم، اما زمان آن فرا رسیده که اطمینان یابیم گاز روسیه به طور کامل به اروپا نمی‌رسد.

روزنامه تلگراف در سال ۲۰۲۳، فاش کرد که کشورهای اتحادیه اروپا با خرید گاز طبیعی مایع (LNG) از روسیه بی سر و صدا بیش از ۶.۱ میلیارد یورو (۵.۴ میلیارد پوند) به خزانه کرملین واریز کرده اند.

گفته می شود اتحادیه اروپا واردات بیش از نیمی از ال ان جی مسکو را به خود اختصاص داده و اسپانیا و فرانسه پس از چین، دومین و سومین خریداران بزرگ آن هستند.

در این میان بروکسل متعهد شده که تا سال ۲۰۲۷ به استفاده از سوخت‌های فسیلی روسیه پایان دهد و تحریم‌هایی را علیه واردات نفت و زغال سنگ آن وضع کرده است. اما به دلیل مخالفت کشورهای عضو، تاکنون نتوانسته طرحی برای اعمال اقدامات تنبیهی علیه صادرات گاز از مسکو ارائه دهد.

هرچند کمیسیون اروپا طرح‌هایی را برای ممنوعیت فروش مجدد گاز مایع روسیه به بنادر اتحادیه اروپا در قالب بخشی از چهاردهمین بسته تحریم‌ها علیه آن تنظیم کرده است.

کامرون در بخش دیگری از اظهاراتش در این کنفرانس، تایید کرد که انگلیس در سال آینده میلادی دستکم سه میلیارد پوند به عنوان کمک نظامی به اوکراین ارائه می‌دهد و این روند تا زمان شکست روسیه ادامه خواهد داشت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha