۲۳ خرداد ۱۴۰۳، ۹:۲۳
کد خبر: 85506359
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

هوای کلانشهر مشهد در آستانه وضعیت "هشدار" است

۲۳ خرداد ۱۴۰۳، ۹:۲۳
کد خبر: 85506359
هوای کلانشهر مشهد در آستانه وضعیت "هشدار" است

مشهد- ایرنا- مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان‌ رضوی گفت: هوای کلانشهر مشهد در بیست و سومین روز خردادماه ۱۴۰۳ در آستانه وضعیت هشدار برای تنفس شهروندان قرار دارد.

مهدی اله‌پور روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: اگرچه میانگین شاخص کیفیت هوای مشهد در ۲۴ ساعت گذشته با عدد ۸۴ نشانگر هوای سالم است و شاخص‌های یک تا ۲ ساعت گذشته نیز با عدد ۹۶ از سالم بودن هوای این کلانشهر خبر می‌دهد اما عبور این شاخص از عدد ۱۰۰ نشان شرایط "ناسالم" است.

وی ادامه داد: هم اکنون هوای مناطق "چمن، سمزقند، سجاد، ساختمان و وحدت " مشهد "ناسالم" و در وضعیت هشدار آلودگی است و کیفیت هوای ۱۸ منطقه دیگر دارای ایستگاه سنجش این شهر، در شرایط سالم قرار دارد.

مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: شایسته است شهروندان مشهدی با کاهش رفت و آمدهای غیر ضروری، نقش موثر خود را در بهبود کیفیت هوای این شهر ایفا کنند.

به گزارش ایرنا، قرار داشتن شاخص کلی کیفیت هوا تا ۵۰ ای.کیو.آی به معنای وضعیت "پاک" و بین ۵۱ تا ۱۰۰ ای.کیو.آی نشانگر وضعیت "سالم" است.

همچنین قرار گرفتن شاخص کلی کیفیت هوا بین اعداد ۱۰۱ تا ۱۵۰ ای.کیو.آی به معنای "آلودگی هوا برای افراد حساس و کودکان" و بین اعداد ۱۵۱ تا ۲۰۰ ای.کیو.آی به معنای "آلودگی هوا برای همه سنین" محسوب می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha