۱۸ خرداد ۱۴۰۳، ۱۶:۴۹
کد خبرنگار: 5202
کد خبر: 85501272
T T
۲ نفر

برچسب‌ها

پائز از هدایت تیم ملی والیبال برکنار شد؛ اکبری سرمربی موقت تا پایان لیگ ملت‌ها

تهران- ایرنا- رئیس فدراسیون والیبال ایران، موتا پائز را از سرمربیگری تیم ملی والیبال کشورمان برکنار و پیمان اکبری را جایگزین وی کرد.

به گزارش عصر جمعه ایرنا، در پی نتایج ضعیف تیم ملی والیبال کشورمان در ۷مسابقه لیگ ملت‌های والیبال و عدم استفاده بهینه از پتانسیل بازیکنان والیبال ایران و با توجه به اهمیت حفظ شخصیت و اعتبار تیم ملی والیبال کشورمان در میادین بین‌المللی، سید میلاد تقوی رئیس فدراسیون والیبال، پس از جلسه با موتا پائز سرمربی تیم ملی والیبال ایران و جمعی از کارشناسان فنی، این مربی را از سمت سرمربیگری تیم ملی ایران بر کنار کرد.

بر این اساس، پیمان اکبری تا پایان مسابقات لیگ ملت‌های والیبال به عنوان سرمربی تیم ملی والیبال کشورمان انتخاب و معرفی شد تا مربی، کاپیتان و بازیکن سابق تیم‌های ملی والیبال کشورمان، در ادامه این رقابت‌ها و در ۵ مسابقه باقی‌مانده، هدایت ملی‌پوشان را برعهده بگیرد.

تقوی عصر امروز در جلسه آنلاین با موتا پائز در خصوص دلایل ناکامی تیم ملی والیبال بحث و گفت‌وگو کرد و سپس در جلسه‌ با حضور مشاورین و کارشناسان فنی در راستای جلوگیری از ادامه روند عملکرد ضعیف تیم ملی ایران در ادامه لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۲۴، اعلام کرد پیمان اکبری تا پایان مسابقات لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۲۴ سکان هدایت این تیم را بر عهده خواهد گرفت.

۷باخت پیاپی، عدم مدیریت و راهبری مناسب تیم ملی، عدم تصمیم گیری و انتخاب مناسب و استفاده از بازیکنان موجود، نوسانات عملکرد تیمی در طول هر مسابقه، جلوگیری از آسیب بیشتر به برند تیم ملی والیبال ایران در میادین بین‌المللی، حفظ شخصیت تیمی و اقدام برای تغییر رویه تیم و به دست آوردن روحیه تیمی برای کسب پیروزی از جمله موارد مورد بررسی قرار گرفته در جلسات مذکور بود.

گفتنی است با توجه به مقررات مسابقات و شرایط موجود پیمان اکبری مربی با سابقه والیبال ایران که از روز نخست اردو در راستای کمک به والیبال کشور به کادر فنی تیم ملی پیوسته بود، با توجه به تجارب ارزشمندی که در سال‌های گذشته به عنوان سرمربی، مربی، بازیکن و کاپیتان تیم‌ ملی در رده‌های سنی مختلف داشت در این شرایط حساس به عنوان سرمربی تیم ملی والیبال ایران تا پایان لیگ ملت های ۲۰۲۴ معرفی شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha