۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۳، ۱۲:۳۸
کد خبرنگار: 949
کد خبر: 85476684
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

احداث کتابخانه مرکزی در اردستان ضروری است

۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۳، ۱۲:۳۸
کد خبر: 85476684
احداث کتابخانه مرکزی در اردستان ضروری است

کاشان - ایرنا-معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری اردستان گفت: احداث کتابخانه مرکزی در اردستان نیاز شهرستان و از مطالبات مردمی است.

به گزارش ایرنا، علیرضا فرحبخش روز سه شنبه در نشست انجمن کتابخانه های عمومی اردستان افزود: باتوجه به ضرورت ساخت و تاسیس کتابخانه مرکزی در اردستان لازم است مسوولان، دستگاه های فرهنگی و نهاد کتابخانه های عمومی با همکاری و استفاده از ظرفیت نیکوکاران در این زمینه اقدام و این خواست علاقه مندان به فرهنگ و کتاب را برآورده کنند.
وی بابیان اینکه ظرفیت موجود کتابخانه های عمومی شهرستان جوابگوی نیاز فرهنگی امروز جامعه نمی باشد گفت:کتابخانه ها نیازمند کتاب های جدید و تجهیزات بروز برای استفاده نسل جوان و نوجوان و افزایش سطح علمی و فرهنگی جامعه می باشد که با تأسیس کتابخانه مرکزی این کمبودها برطرف خواهد شد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری اردستان بیان کرد: یکی از منابع درآمدی کتابخانه ها از محل پرداخت نیم درصد درآمد شهرداری هاست که ضمن تشکر از شهرداری ها برای پرداخت سهمیه تعیین شده سال گذشته، از آنها می خواهیم امسال نیز مبلغ بیشتری پرداخت کنند تا زمینه ارایه خدمات بهتر و بیشتر به علاقه مندان کتاب فراهم شود.
فرحبخش اظهار کرد: رهبر فرزانه انقلاب اسلامی در دیدار اخیر خود از نمایشگاه کتاب خطاب به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خواستار ارتقای سطح کیفی وکمی کتابخانه ها و تجهیز این مرکز ها به کتاب ها و امکانات روز شدند،لذا لازم است دست اندرکاران درراستای اجرای فرامین ایشان در این زمینه اقدام کنند.
وی ضمن تجلیل ازکارکنان کتابخانه عمومی اردستان در رابطه با راه اندازی کتاب های صوتی گفت: اینکار خوب و مفید بوده مورد توجه و استقبال علاقه مندان به مطالعه قرار گرفته است.

شهرداری ها سال گذشته سهم نیم درصد خود به کتابخانه را پرداخت کرده اند
رییس اداره کتابخانه‌های عمومی اردستان هم در این نشست گفت: سال گذشته شهرداری اردستان ۴۸۰ میلیون ریال، شهرداری زواره ۲۲۰ میلیون ریال و شهرداری مهاباد ۱۸۰ میلیون ریال در راستای پرداخت سهم نیم درصد درآمد خود را, به حساب کتابخانه عمومی واریز کرده، نق