۲۱ اسفند ۱۴۰۲، ۱۵:۲۹
کد خبرنگار: 1357
کد خبر: 85415367
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

مقام سابق صهیونیست: فرمانده ارتش اسرائیل باید محاکمه‌شود

تهران-ایرنا- یک مقام سابق سازمان اطلاعات نظامی ارتش رژیم صهیونیستی موسوم به (آمان) خواستار محاکمه فرمانده ارتش، به خاطر شکست از مقاومت فلسطین در عملیات طوفان الاقصی شد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، سرهنگ «رونن کوهن» معاون سابق بخش تحقیقات سازمان اطلاعات نظامی ارتش رژیم صهیونیستی در گفت‌وگو با رادیوی این رژیم اعلام کرد: فرماندهی ارتش و رئیس دستگاه امنیتی باید به خاطر وقایع هفت اکتبر (شکست از مقاومت فلسطین در عملیات طوفان الاقصی در ۱۵ مهرماه امسال) محاکمه شوند.

وی با اشاره به تشکیل کمیته تحقیق برای بررسی دلایل شکست رژیم صهیونیستی از مقاومت فلسطین و یافتن مقصران این شکست، گفت: بررسی این موضوع نباید توسط یک کمیته تحقیق انجام شود بلکه باید توسط دادگاه انجام شود.

این مقام صهیونیست، شکست رژیم صهیونیستی را ناشی از اشتباه ندانست بلکه آنرا ناشی از بی توجهی به مسائل امنیتی دانست و گفت: مقامات ارشد ارتش و دستگاه امنیتی، به قانون بی توجه بودند و وقایع هفت اکتبر نتیجه بی قانونی و بی نظمی است.

گروه‌های مقاومت فلسطین هفتم اکتبر ۲۰۲۳، در واکنش به هفت دهه جنایات اشغالگران، عملیات «طوفان الاقصی» را از غزه علیه مواضع رژیم صهیونیستی آغاز کردند و رژیم اشغالگر نیز این منطقه را هدف حملات شدید هوایی و زمینی خود قرار داد اما در برابر رزمندگان مقاومت، نتوانست به اهداف خود یعنی نابودی مقاومت فلسطین و بازگرداندن اسیران صهیونیست از نوار غزه برسد و هم اکنون تلاش رژیم صهیونیستی برای نجات از باتلاق غزه از طریق مذاکره سیاسی در جریان است.

ارتش رژیم اسرائیل تاکنون به طور رسمی به کشته شدن ۵۸۹ نفر از نظامیان خود از آغاز عملیات طوفان الاقصی اذعان و اعلام کرده است که ۲۴۹ نفر از آنها در جریان نبرد زمینی با رزمندگان مقاومت در نوار غزه کشته شده اند. این درحالی است که محافل داخلی و بیمارستان های رژیم صهیونیستی آماری متفاوت در این زمنیه ارایه داده اند که نشان از پنهانکاری رژیم صهیونیستی در زمینه میزان واقعی تلفات خود در جنگ دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha