۳ اسفند ۱۴۰۲، ۱۵:۱۷
کد خبر: 85395391
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

تعطیلی برج ایفل برای چهارمین روز متوالی

۳ اسفند ۱۴۰۲، ۱۵:۱۷
کد خبر: 85395391
تعطیلی برج ایفل برای چهارمین روز متوالی

تهران- ایرنا- تداوم اعتصاب‌ کارکنان برج ایفل سبب شد تا گردشگران پاریس امروز (پنجشنبه) هم نتوانند از این بنای آهنین عظیم بازدید کنند.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از روزنامه «لوفیگارو»، کارکنان شرکت بهره‌برداری برج ایفل (ست/ Sete) امروز برای چهارمین روز متوالی اعتصاب خود را تمدید کردند. معترضان به مدیریت مالی کارفرمای خود انتقاد دارند همچنان که شهردار پاریس نیز هدف اعتراضات است.

صبح امروز حدود یکصد کارمند این نماد شهر پاریس در ورودی اصلی این بنای تاریخی تجمع کردند تا مخالفت خود را با هزینه‌ای که «ست» باید به شهرداری به‌ عنوان صاحب این بنا بپردازد، نشان دهند.

در این اعتراضات که سوفی بینه (Sophie Binet) دبیرکل «کنفدراسیون عمومی کار» (CGT) بزرگ‌ترین اتحادیه کارکنان فرانسه نیز شرکت داشت، معترضان تصویری از آن ایدالگو (Anne Hidalgo) شهردار پاریس در حال دوشیدن برج ایفل در دست داشتند. کارکنان معترض ایفل معتقدند که این بنای تاریخی به «گاو شیرده» شهرداری پاریس برای تامین هزینه‌ها تبدیل شده و مبلغ فاکتور شده برای «ست» بسیار بالا و تایید کننده همین رویکرد است.

تعطیلی برج ایفل برای چهارمین روز متوالی

اتحادیه‌های کارکنان، حق امتیاز بهره‌برداری از ایفل را بسیار بالا ارزیابی و دلیل آن را ناتوانی شرکت بهره‌بردار این برج در مذاکره با شهرداری عنوان می‌کنند. این امر سبب شده تا ایفل به‌عنوان اصلی‌ترین بنای جذب گردشگر پاریس نتواند درآمد کارکنان خود را تامین کند.

نادا بزیوی (Nada Bzioui) نماینده اتحادیه «نیروی کارگری» (FO) به خبرگزاری فرانسه گفت که در روزهای قبل از تعطیلی، ایفل که با عنوان استعاری «بانوی آهنین» نیز شناخته می‌شود از ۱۷ تا ۲۰ هزار بازدیدکننده در روز استقبال کرده است. بنابراین، چهار روز تعطیلی برج به معنای از دست دادن بالقوه حدود ۷۰ هزار ورودی است.

تعطیلی ایفل که پیشتر هم در ۲۷ دسامبر (۷ دی) هم‌زمان با صدمین سالمرگ گوستاو ایفل (Gustave Eiffel) رخ داده بود، این بار در میانه تعطیلات زمستانی مدارس و پنج ماه پیش از بازی‌های المپیک (۲۶ ژوئیه تا ۱۱ اوت) تکرار می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha