۲۹ بهمن ۱۴۰۲، ۱۰:۴۲
کد خبرنگار: 2330
کد خبر: 85390241
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

تظاهرات حامیان فلسطین در پایتخت‌های جهان / "درد و رنج فلسطینی‌ها را نادیده نگیرید"

تهران-ایرنا- هزاران نفر از مردم در سراسر جهان با هدف اعتراض به جنگ غزه همزمان با تعهد رژیم صهیونیستی برای ادامه تهاجمات خود علیه رفح در جنوب این منطقه به خیابان آمدند و فریاد حمایت از فلسطین سر دادند.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا، شبکه خبری الجزیره نوشت: شهرهای بزرگ جهان از جمله لندن، مادرید و استانبول شاهد برپایی چنین تظاهرات بودند.

هزاران نفر در خیابان های مادرید پایتخت اسپانیا با در دست داشتن پرچم ها و پلاکاردهایی در حمایت از فلسطین، خواستار آتش بس فوری در غزه شدند.

جمعیت حاضر در خیابان های پایتخت اسپانیا از ایستگاه قطار آتوچا تا میدان مرکزی پلازا دل سول با حمل بنری که روی آن نوشته شدن بود «فلسطین را آزاد کنید» راهپیمایی کردند.

بسیاری از آنها پلاکاردهای حمل می کردند که بر روی آنها نوشته شده بود «صلح برای فلسطین» و «درد و رنج فلسطینی ها را نادیده نگیرید».

دستکم ۶ تن از وزیران کابینه پدرو سانچز نخست وزیر اسپانیا شامل پنج نفر از حزب چپ‌گرای سومار، شرکای کوچک‌تر او در ائتلاف دولت و اسکار پوئنته وزیر حمل‌ و نقل از حزب سوسیالیست نخست‌وزیر نیز در این تظاهرات شرکت کردند.

پوئنته در ابتدای راهپیمایی به خبرنگاران گفت: ما به آتش بس فوری، پایان دادن به کشتار و حملات علیه بی‌گناهان نیاز داریم، ما باید به آزادی همه گروگان ها برسیم.

به گزارش کمپین حمایت از فلسطین (PSC)، در لندن پایتخت انگلیس نیز تقریبا ۲۵۰ هزار نفر از مردم در تظاهراتی که خواستار آتش بس در غزه بود شرکت کردند.

خبرنگار الجزیره از لندن گزارش داد که طبق گفته سازمان دهندگان این تظاهرات، از لحاظ تعداد جمعیت حاضر یکی از سه تظاهرات بزرگی بوده که در این شهر از زمان آغاز جنگ غزه در اکتبر گذشته برگزار شده است.

این خبرنگار گفت: چنین حضوری، نگرانی فزاینده درباره اوضاع غزه در آستانه تشدید عملیات نظامی رژیم صهیونیستی را در رفح نشان می دهد.

نظرسنجی یوگاو نشان می دهد که دو سوم مردم انگلیس در حال حاضر از آتش بس فوری حمایت می کنند.

به گفته پلیس لندن ۱۲ نفر به بهانه دست داشتن پلاکاردهایی که پلیس آن را جرم قلمداد می کرد، حمله به پلیس و خودداری از برداشتن ماسک های صورت بازداشت شدند.

گروه های مدافع رژیم صهیونیستی تلاش کردند حامیان فلسطین در انگلیس را یهودستیز نشان دهند. اما جنبش حامی فلسطینی ها این تلاش را لاپوشانی تهاجم اسرائیل در غزه توصیف کردند که باعث کشته شدن ۲۹ هزار نفر شده است.

هواداران فلسطین همچنین در سوئد و دیگر کشورهای به خیابان ها آمدند و از اسرائیل خواستند تهاجم به رفح را متوقف کرده و آتش بس اعلام شود.

معترضان در تل آویو و در خارج محل اقامتگاه بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی تجمع کردند و خواستار انتخابات فوری و توافق تبادل گروگان ها شدند.

این تظاهرات در پی تصمیم هفته گذشته نتانیاهو مبنی بر خودداری از اعزام هیات صهیونیستی به قاهره برای مذاکرات بیشتر در مورد توافقی برای آزادی بیش از ۱۰۰ گروگان که هنوز در غزه نگهداری می شوند، برگزار شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha