۱۵ بهمن ۱۴۰۲، ۶:۵۶
کد خبرنگار: 2447
کد خبر: 85375577
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

رایزنی تلفنی وزیران خارجه عربستان و ترکیه؛ تحولات غزه محور گفت وگوها

تهران- ایرنا- وزیران خارجه عربستان سعودی و ترکیه تلفنی درباره آخرین تحولات غزه گفت وگو کردند.

به گزارش بامداد یکشنبه ایرنا از خبرگزاری رسمی عربستان سعودی (واس)، فیصل بن فرحان وزیر خارجه عربستان سعودی و هاکان فیدان وزیر خارجه ترکیه تلفنی با یکدیگر گفت وگو کردند.

بر اساس این گزارش، دو طرف درباره مسائل منطقه‌ای و بین المللی و همچنین روابط مشترک بحث و رایزنی کردند.

وزیران خارجه عربستان سعودی و ترکیه همچنین درباره آخرین تحولات غزه و جنگ در این باریکه و تلاش‌های انجام گرفته در این خصوص به گفت وگو و تبادل نظر با یکدیگر کردند.

جزئیات بیشتری از این گفت وگوی تلفنی منتشر نشده است.

به گزارش ایرنا، گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات غافلگیرکننده‌ای با نام «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند که سرانجام پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه ۱۴۰۲ برابر با ۲۴ نوامبر ۲۰۲۳، میان اسرائیل و حماس آتش بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و اسرائیل برقرار شد.

این وقفه در جنگ، هفت روز ادامه یافت و سرانجام صبح جمعه ۱۰ آذر برابر با اول دسامبر ۲۰۲۳، آتش‌بس موقت به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه غزه را از سرگرفت. این رژیم برای تلافی حملات غافلگیرکننده‌ «طوفان الاقصی» و جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، تمام گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha