۹ بهمن ۱۴۰۲، ۱۱:۴۱
کد خبر: 85369017
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

تشدید اسلام‌هراسی و تبعیض علیه فلسطینیان در آمریکا

تهران- ایرنا- رویترز از افزایش حدود دو برابری وصول گزارش‌ها از تبعیض و نفرت‌پراکنی علیه مسلمانان و فلسطینی‌ها در سه ماهه بعد از آغاز جنگ غزه خبر داد.

به گزارش ایرنا از خبرگزاری رویترز، با گذشت چهار ماه از آغاز نسل‌کشی در غزه، گسترش اسلام‌هراسی در آمریکا در قالب افزایش ۱۸۰ درصدی گزارش‌های تبعیض و نفرت‌پراکنی علیه مسلمانان و فلسطینی‌ها مشهود است.

تیراندازی به سه دانشجوی فلسطینی‌الأصل در ایالت ورمونت در ماه نوامبر (آذر و دی) و حمله با چاقو به یک کودک ۶ ساله فلسطینی-آمریکایی در ایالت ایلینوی در ماه اکتبر (آبان و آذر) زنگ هشدار را برای پلیس آمریکا به صدا درآورده است.

شورای روابط آمریکایی-اسلامی امروز(دوشنبه) اعلام کرد، تعداد ۳ هزار و ۵۷۸ شکایت در طول سه ماه پایانی سال ۲۰۲۳ دریافت کرده است که با افزایش ۱۷۸ درصدی نسبت به همین دوره در سال ۲۰۲۲، خبر از موج گسترده اسلام‌هراسی در امتداد جنگ غزه دارد.

در همین رابطه، وصول ۶۶۲ شکایت درباره تبعیض در محل کار، ۴۷۲ گزارش از جرائم و رفتارهای نفرت‌آمیز، و ۴۴۸ مورد تبعیض در محل تحصیل نیز گزارش شده است.

وزارت دادگستری آمریکا در حال رسیدگی به موارد روزافزون اسلام‌هراسی است. از زمان آغاز درگیری‌ها ۲۶ هزار فلسطینی معادل ۱ درصد از جمعیت ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار نفری غزه به شهادت رسیده‌اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha