۸ بهمن ۱۴۰۲، ۸:۱۱
کد خبرنگار: 909
کد خبر: 85367467
T T
۱۰ نفر

برچسب‌ها

۴۲ تُن عسل تقلبی در اصفهان معدوم شد

۸ بهمن ۱۴۰۲، ۸:۱۱
کد خبر: 85367467
۴۲ تُن عسل تقلبی در اصفهان معدوم شد

اصفهان - ایرنا - مدیر گروه بهداشت محیط مرکز بهداشت اصفهان گفت: حدود ۴۲ تُن عسل تقلبی و غیر مُجاز پس از طی مراحل قانونی و با دستور مقام قضایی در یک سال اخیر در استان معدوم شد.

سید مهدی میرجهانیان روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در مجموع حدود ۱۴۲ تُن عسل غیر مجاز توسط کارشناسان بهداشت استان اصفهان در یک سال اخیر جمع آوری و توقیف شد.

مدیر گروه بهداشت محیط مرکز بهداشت اصفهان گفت: موضوع کنترل عسل در بازار فقط به عهده این مرکز نیست بلکه نهادهایی مانند جهاد کشاورزی، اصناف و تعزیرات نیز در این زمینه نقش دارند.

وی با تاکید بر اینکه با چالش بزرگی در زمینه عسل مواجه هستیم، اضافه کرد: در مواردی شاهد عرضه عسل با قیمت بسیار پایین در سطح بازار هستیم که این موضوع نیاز به بررسی دارد.

میرجهانیان با بیان اینکه لازم است اطلاع رسانی های مورد نیاز درباره کیفیت و قیمت عسل صورت گیرد، ادامه داد: نظارت هرچه بهتر و بیشتر بر عرضه عسل در سطح بازار نیازمند همکاری بین بخشی است.

وی با اشاره به تشدید نظارت ها و بازرسی ها از عرضه عسل در سطح بازار توسط معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، گفت: ۲ تُن عسل مشکوک و غیر مجاز در ۲ هفته اخیر جمع آوری شد.

میرجهانیان با بیان اینکه این نظارت ها بصورت جدی و بمنظور کمک به صنعت تولید عسل انجام می شود، افزود: فعالان این صنف نسبت به قیمت و کیفیت بخشی از عسل عرضه شده در بازار انتقاد دارند.

وی همچنین درباره نظارت بر واحدهای صنفی عرضه کننده مواد غذایی، اظهار کرد: مواردی از شکایت مردمی درباره مشاهده موش در برخی از واحدها داشتیم که این موضوع مورد بررسی و بازرسی قرار گرفت.

وی با اشاره به ازدیاد موش در شهر اصفهان تصریح کرد: اقدام‌هایی مانند طُعمه‌گذاری توسط شهرداری برای کنترل این موضوع انجام شده اما لازم است آموزش‌های لازم برای جلوگیری از ورود موش به واحدهای صنفی و خانه‌ها ارائه شود.

بالغ بر هفت هزار و ۶۰۰ تُن عسل سالانه در استان اصفهان تولید می‌شود و از این لحاظ در رتبه چهارم کشوری قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha