استقبال خوانندگان پاپ از سی‌ونهمین جشنواره موسیقی فجر

تهران- ایرنا- معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: برخی از خواننده‌های پاپ داوطلب شدند تا در جشنواره امسال موسیقی فجر حضور داشته باشند. با توجه به این که آنها در بخش رقابتی نیستند اما استقبال خوبی در این حوزه صورت گرفته است.

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، محمود سالاری روز یکشنبه در دومین روز ششمین همایش سراسری مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها در مجموعه باغ زیبا که با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد، اظهار داشت: این معاونت سه جشنواره تئاتر، موسیقی و تجسمی را پیش رو دارد؛ جشنواره هنرهای تجسمی، تئاتر و موسیقی فجر در بهمن ماه برگزار می‌شوند.

وی افزود: جشنواره هنرهای تجسمی به لحاظ تعداد از تمام رشته‌ها وسعت بیشتری دارد و در رشته‌های مختلف برگزار می‌شود. امسال چهره‌هایی را به عنوان دبیر انتخاب کردیم. زمانی که تعداد عناوین زیاد می‌شود هر بخش دبیر دارد و هر دبیری داور انتخاب می‌کند. امسال موفق شدیم اساتید برگزیده را داشته باشیم.

سالاری ادامه داد: امسال تعداد داوران زیاد است. تعداد آثاری که در بخش تجسمی رسیده بسیار بود که ۶۸۰ اثر از میان آنها انتخاب شده است.

حضور خوانندگان پاپ در سی و نهمین جشنواره موسیقی فجر/ رکورد بخش بین‌الملل فیلم فجر شکست

وی گفت: در بخش موسیقی نیز تعداد و کیفیت آثار ارسالی که شامل ۴۲۸ اثر است، بالاست.

سالاری ادامه داد: در حوزه تئاتر، بخش‌های مختلفی داریم. بخش غزه، دانشجویی و بخش ملل به دوره امسال اضافه شده است. امیدواریم جشنواره‌های آبرومندی داشته باشیم. جشنواره تئاتر در ۴ استان در حال برگزاری است. جشنواره شیراز با استقبال خوبی مواجه شد. آثار در حال انتخاب و داوری است و گروه هایی که امکان حضور ندارند فیلم های آن‌ها داوری می‌شود.

رکورد حوزه بین‌المللی در جشنواره فیلم فجر شکسته شد

رییس سازمان سینمایی هم با اشاره به ثبت ۶۲۱ اثر در بخش بین‌الملل چهل و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر بر خلاف تحریم‌هایی که صورت گرفته است، گفت: امسال رکورد حوزه بین‌المللی در جشنواره فیلم فجر شکسته شد.

محمد خزاعی اظهار داشت: جشنواره فجر امسال یکی از باشکوه‌ترین جشنواره‌ها در سال‌های اخیر خواهد بود.

۱۰ تهیه کننده و ۹کارگردان جدید با جبهه فکری انقلابی در جشنواره فیلم فجر امسال حضور خواهند داشت

وی با اشاره به آغاز به کار هیات انتخاب جشنواره و ثبت بیش از ۱۱۵ اثر در دوره چهل و دوم جشنواره بین‌المللی فیلم فجر اظهار داشت: ۱۶ اثر از استان‌ها ارسال و ۳۴ فیلم در این مناطق فیلم‌برداری شده است و ۱۰ تهیه کننده و ۹کارگردان جدید با جبهه فکری انقلابی در جشنواره فیلم فجر امسال حضور خواهند داشت. همچنین رویش‌های خوبی در حوزه بانوان داشتیم و ۸ کارگردان خانم در این دوره حضور دارند.

خزاعی همچنین با بیان این‌که در همه استان‌ها حضور داشتیم و وضعیت زیرساخت استان‌ها را بررسی کردیم، گفت: بیش از ۲۰۰ سالن سینما افتتاح شده که تا پایان دولت تعداد سینماهای کشور به عدد هزار می‌رسد.

وی در عین حال خاطرنشان کرد: ۵ رویداد در سازمان سینمایی پیش رو داریم که ۳ رویداد از این تعداد در استان‌ها برگزار خواهد شد. وضعیت سینماها در حوزه اقتصاد بسیار خوب است و تمام مشکلات مالی سینماداران حل شده و به سود رسیده‌اند. سیاستگذاری که در شهرستان‌ها هم صورت می‌گیرد بسیار خوب است.

۱۸ ماموریت انتخاباتی بر عهده مدیران وزارت فرهنگ و ارشاد

محمد هاشمی جانشین وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی هم اظهار داشت: برنامه‌های فصلی مدیران کل استان‌ها را از ابتدای دولت به طور منظم تشکیل دادیم. جلسات امروز و دیروز هم برای جشنواره‌ها و انتخابات برگزار شد. در قانون جدید انتخابات ۱۸ ماموریت بر عهده مدیران وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است و از دیروز میزبان مدیران مختلف و ستاد انتخابات بودیم.

حضور خوانندگان پاپ در سی و نهمین جشنواره موسیقی فجر/ رکورد بخش بین‌الملل فیلم فجر شکست

جایزه کتاب سال در بهمن ماه برگزار می‌شود

همچنین یاسر احمدوند معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: جشنواره شعر فجر را پیش رو داریم. فراخوان ها انجام شده و ارزیابی ها در حال انجام است. جشنواره شعر فجر در ۴ یا ۵ استان برگزار خواهد شد.

وی افزود: سعی داریم در جزیره ابوموسی هم حضور شاعران را داشته باشیم.

آیین جایزه کتاب سال ۱۸ بهمن ماه با حضور رئیس جمهوری برگزار می‌شود

احمدوند گفت: برنامه بعدی ما جایزه کتاب سال است که ۱۸ بهمن ماه با حضور رئیس جمهوری برگزار خواهد شد. کتاب سال بزرگترین جایزه ملی ما در حوزه فرهنگ است.

وی افزود: همچنین جشنواره چاپ را در ۱۷ دی‌ماه خواهیم داشت که در رشته‌های مختلف برگزار می‌شود. نشست رئیس جمهوری با روحانیون و پیروان ادیان الهی نیز برگزار می‌شود.

امیدواریم تا پایان سال بتوانیم در ۴ استان نمایشگاه کتاب را برگزار کنیم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha