پایان پروژه فیبرنوری در ۳۷ شهر گلستان؛ به‌زودی

تهران- ایرنا- مدیرکل ارتباطات استان گلستان از پایان پروژه فیبرنوری منازل و کسب و کارها در همه ۳۷ شهر استان گلستان به‌زودی خبر داد و گفت: در برنامه‌ریزی فشرده برای بیش از یک میلیون نفر از جمعیت شهری این استان، امکان دسترسی به سرعت‌های چند صدمگابیتی اینترنت فراهم شده است.

به گزارش ایرنا از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، «سیدحامد قدس علوی» مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گلستان با اعلام اینکه پروژه فیبرنوری منازل و کسب‌وکارها در همه ۳۷ شهر این استان به پایان رسیده است، گفت: در این پروژه، اپراتور «های وب» از شرکت‌های دارای پروانه یکپارچه شبکه و خدمات ارتباطی (UNSP) از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به عنوان مجری، بیش از ۱۳۰۰ کیلومتر حفاری، داکت‌گذاری و فیبرکشی در سطح استان انجام داده که ۶۵۵ کیلومتر از این حفاری در داخل شهرها و ۶۵۸ کیلومتر دیگر آن بین شهرهای استان انجام گرفته است.

وی با اشاره به برنامه افتتاح پروژه فیبرنوری منازل و کسب‌وکارهای استان گلستان در روزهای‌های آتی، افزود: این پروژه در کمتر از پنج‌ماه با برنامه‌ریزی و کار شبانه‌روزی انجام شده که کار در این وسعت که شامل همه شهرهای استان می‌شود، بی‌نظیر است که با پایان این پروژه، بستر مناسبی برای اجرای طرح‌های فناورانه در سطح استان گلستان فراهم شده و دسترسی مردم شهرهای این استان به سرعت های چندصدمگابیتی امکان‌پذیر شده است.

قدس علوی به اعتبار نزدیک به هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شده توسط بخش خصوصی برای اجرای پروژه فیبرنوری منازل و کسب‌وکارهای استان گلستان اشاره کرد و ادامه داد: با اتمام پروژه فیبرنوری منازل و کسب‌وکارها در استان گلستان بیش از یک میلیون نفر از جمعیت شهری این استان تحت پوشش قرار می‌گیرند.

به گفته مدیرکل ارتباطات استان گلستان، بعد از ایجاد پوشش فیبرنوری برای همه مردم شهرهای استان گلستان، قرار است در فاز دوم این پروژه همه ساختمان‌های شهرهای این استان نیز به فیبرنوری متصل شوند.

بنا به این گزارش، استان گلستان بیش از یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر جمعیت و بیش از ۲۰ هزار کیلومتر مربع وسعت دارد که با تغییرات جمعیتی چند سال اخیر، ۵۵ درصد این جمعیت ساکن شهرهای استان به شمار می‌روند.

«عیسی زارع‌پور» وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز روز چهارشنبه و در حیاط دولت خبر داد که بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته تا پایان امسال ۸ میلیون خانوار تحت پوشش فیبرنوری قرار می‌گیرند.

حالا با افتتاح ۱۰۰ درصدی پروژه فیبرنوری منازل کسب‌وکارها در استان گلستان، تعداد خانوارهای تحت پوشش فیبرنوری در کل کشور از پنج میلیون خانوار عبور می‌کند.

مطابق برنامه تا پایان کار دولت سیزدهم ۲۰ میلیون پوشش فیبرنوری در سراسر کشور ایجاد می‌شود و بر اساس برنامه هفتم توسعه، تا پنج سال آینده ۲۰ میلیون ساختمان در کشور باید به فیبرنوری متصل شوند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha