۲۲ آذر ۱۴۰۲، ۱۳:۰۰
کد خبرنگار: 2743
کد خبر: 85321166
T T
۱ نفر

برچسب‌ها

داروسازی اکسیر لرستان جزو پنج شرکت داروسازی بزرگ کشور است

خرم آباد - ایرنا - معاون پشتیبانی و تامین منابع مالی شستا گفت: داروسازی اکسیر لرستان جزو پنج شرکت داروسازی بزرگ کشور و یکی از ظرفیت های توسعه ای خوب استان لرستان است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، مهدی نوروزیان روز چهارشنبه در جلسه پیشنهادات سفر وزیر کار به لرستان در سالن جلسات استانداری لرستان اظهار کرد: قریب سه هزار تا سه هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال برای تولید داروی وی اف اس(نوعی داروی تزریقی) در شرکت داروسازی اکسیر نیاز است و ساخت این خط حدودا ۲ سال به طول خواهد انجامید ، تجهیزات مورد نیاز آن باید از خارج کشور وارد شود تا اشتغالی برای حدود ۵۰ نفر را ایجاد کند.

وی ادامه داد: همچنین طرح تولید نوعی سرنگ آماده تزریق نیز برای تولید در شرکت اکسیر آماده شده که برآورد سرمایه گذاری این طرح نیز یک هزار و ۱۷۰ میلیارد ریال است .

معاون شستا افزود: همچنین در شرکت داروسازی زاگرس نیز پیشنهاد سرمایه گذاری برای تولید واکسن های دام و طیور داده شده که برآورد ریالی این طرح نیز سه هزار میلیارد ریال است و دوره ساخت این پروژه نیز ۲ ساله و با اشتغالی برای حدود ۱۵۰ نفر است.

نوروزیان با اشاره به راه اندازی فاز نخست دامداری دلفان با یک هزار راس دام بیان کرد: با اجرای فاز دوم این دامداری، یک هزار راس دام به ظرفیت آن افزوده می شود که یک هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال نیاز دارد و دوره ساخت یکساله و اشتغال ۶۰ نفری را به دنبال دارد.

وی یادآور شد: شرکت شستا به محدودیت های نظام بانکی واقف است و به همین جهت به سراغ بازار سرمایه رفته است، اما انتظار می رود از تسهیلات تبصره ۱۸ برای دامداری دلفان کمک های لازم صورت گیرد، چرا که این دامداری ظرفیت چهار هزار راس را دارد و نیاز به سرمایه گذاری جدید در این زمینه نیست.

معاون پشتیبانی و تامین مالی شستا ادامه داد: فاز نخست شرکت دام زاگرس بروجرد در حال تولید شیرخشک است و برای فاز دوم این طرح که کره و صنایع وابسته است ، حدود ۲ هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری نیاز دارد و اشتغالی برای حدود ۳۰ نفر را ایجاد خواهد کرد.

وی با اشاره به فعالیت هلدینگ رایتل گفت: در استان لرستان پنج سایت رایتل در شهرهای دورود، الیگودرز، نورآباد، خرم آباد و بروجرد وجود دارد که این سایت ها هنوز تبدیل به 4G نشده اند و باید تا پایان اسفندماه مجهز به سیستم نسل پنجم شوند و برای این سایت ها نیز هزینه ای بالغ بر ۷۰۰ میلیارد ریال نیاز است.

نوروزیان تصریح کرد: در استان لرستان پروژه لاستیک سازی بارز وجود دارد که از طریق اعتبارات صندوق توسعه ملی در حال پیشرفت است و شرکت شستا این پروژه را مدیریت خواهد کرد.

وی ادامه داد: این پروژه به افزایش سرمایه نیاز داشت که با رایزنی های صورت گرفته با صندوق توسعه ملی قول مساعدت گرفته شد ، ضمن اینکه نیاز به تسهیلات ارزی برای خرید تجهیزات مورد نیاز آن بود که این تجهیزات از طریق خارج کشور تامین و کارهای سفارش گذاری آن انجام شده است.

معاون پشتیبانی و تامین منابع مالی شستا در خصوص پروژه آهک دورود عنوان کرد: برای این طرح تاکنون ۵۰۰ میلیارد ریال هزینه شده و کمتر از ۱۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و کارهای اولیه دریافت مجوز و زیرساخت های مورد نیاز این طرح نیز انجام شده و برای بهره برداری کامل از این طرح ۲ هزار و ۶۰۰ تا ۲ هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال نیاز است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha