حضور هیات ایرانی در دومین مجمع جهانی پناهندگان

تهران- ایرنا- هیات جمهوری اسلامی در دومین مجمع جهانی پناهندگان در ژنو سوئیس و در جمع مقامات عالی رتبه کشورها، سازمان‌های بین‌المللی با موضوع پناهندگان و مهاجران حضور می‌یابند.

به گزارش ایرنا به نقل از سازمان ملی مهاجرت، دومین مجمع جهانی پناهندگان از تاریخ ۲۲ تا ۲۴ آذر امسال در شهر ژنو سوئیس برگزار خواهد شد.

این مجمع هر چهار سال یکبار و با حضور مقامات عالی رتبه کشورها، سازمان‌های بین‌المللی و سازمان‌های مردم نهاد درباره موضوع پناهندگان و مهاجرین برگزار می‌شود.

مجمع جهانی پناهندگان بستری برای ارائه تعهدات جامعه بین‌المللی به حمایت از پناهندگان و کشورهای میزبان آنها و پاسخگویی به وضعیت پناهندگان محسوب می‌شود. این مجمع به عنوان مهم‌ترین نشست در سطح جهانی در زمینه پاسخ به وضعیت پناهندگان در جهان محسوب می‌شود و نمایندگان کشورهای میزبان پناهندگان و همچنین نمایندگان دولت‌ها سازمان‌های مردم نهاد در این نشست حضور خواهند داشت.

هیات کشورمان به ریاست دکتر امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه و دکتر مبینی رئیس سازمان ملی مهاجرت و نمایندگانی از وزارت کشور، وزارت امور خارجه، وزارت آموزش و پرورش و وزارت بهداشت و درمان در این مجمع شرکت خواهند کرد.

هیئت جمهوری اسلامی ایران همچنین در حاشیه مجمع دمیزه میزگردهای مرتبط شرکت و سخنرانی خواهند کرد.

عبدالله مبینی رئیس سازمان ملی مهاجرت پیش از این اعلام کرده بود که نزدیک به ۶۷۰ هزار نفر از مجموع چهار میلیون و ۳۰۰ هزار اتباع خارجی مجاز، دانش آموز، نزدیک به ۲۰۰ هزار نفر از آنان دانشجو و طلاب علوم دینی و حدود ۳۵ درصد یعنی تقریبا یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر، زن هستند. بیش از ۳۰۰ هزار تن از اتباع مجاز ثبت شده، کودکانی هستند که واجب التعلیم یعنی زیر سن تحصیل هستند. اکثریت اینها اتباع افغانستانی هستند اما اتباع کشورهای دیگر هم در این آمار هستند مانند اتباع عراقی، پاکستانی، بحرینی و در مجموع از حدود ۸۰ کشور، تبعه خارجی در ایران داریم که غیر افغان ها نزدیک به ۱۰ درصد کل اتباع خارجی در ایران را تشکیل می‌دهند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha