پروژه متروی پرند ۲۲ ساله است/ ۴۰ درصد اجرای پروژه در دولت آیت الله رئیسی انجام شد

تهران- ایرنا- نماینده مردم رباط کریم و پرند در مجلس شورای اسلامی گفت: واقعیت این است که با وجود گذشت ۲۲ سال از افتتاح پروژه خط متروی پرند تا ابتدای کار دولت سیزدهم ۶۰ درصد کار انجام شده و ۴۰ درصد کار از راه‌اندازی ایستگاه‌ها و مسائل فنی و غیره در دولت آیت‌الله رئیسی انجام شده است.

حجت‌الاسلام حسن نوروزی در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی ایرنا با اشاره به ‌راه‌اندازی خط مترو پرند گفت: راه‌اندازی خط متروی پرند به تهران، موجی از شادی را در میان مردم پرند ایجاد کرده است.

وی افزود: خط مترو پرند از سال ۱۳۸۰ یعنی از ابتدای دولت هشتم کلید خورده اما اجرای این پروژه ۲۲ سال به طول انجامیده است.

نماینده مردم رباط کریم در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: واقعیت این است که با وجود گذشت ۲۲ سال از افتتاح پروژه خط متروی پرند تا ابتدای کار دولت سیزدهم ۶۰ درصد کار انجام شده و ۴۰ درصد کار از راه‌اندازی ایستگاه‌ها و مسائل فنی و غیره در دولت آیت‌الله رئیسی انجام شده است.

نوروزی خاطرنشان کرد: تمام هزینه خط متروی پرند به جز هزینه تامین قطارها توسط وزارت راه و شهرسازی تامین شده است که در اینجا جا دارد از دولت آیت‌الله رئیسی و وزیر راه و شهرسازی به خاطر اهتمامشان در راه‌اندازی خط مترو پرند تقدیر و تشکر کنم.

به گزارش ایرنا،ایستگاه شهر پرند در واقع آخرین ایستگاه در توسعه جنوبی خط یک است که هدف اصلی آن دسترسی و اتصال شهر جدید پرند به شبکه سراسری متروی تهران و ارائه سرویس حمل و نقل به مسافران شهر جدید پرند و مناطق اطراف با قیمت بسیار نازل است که به‌جز حمل و نقل سریع، حذف اثرات زیست محیطی استفاده از سوخت فسیلی و صرفه‌جویی قابل ملاحظه در هزینه منابع ملی و وقت مسافران را در پی دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha