۲ مزرعه استخراج رمز ارز غیرمجاز در اهواز و کارون کشف شد

اهواز - ایرنا - مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق اهواز گفت: ۲ مزرعه استخراج رمز ارز غیرمجاز با ۲۸ دستگاه ماینر در شهرستان‌های اهواز و کارون کشف و جمع‌آوری شد.

عبدالحمید عباس شیاری چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه این مزارع با همکاری کلانتری ۱۲ شناسایی شده است اظهارکرد: این تعداد دستگاه در ۲ شهرستان زیر پوشش شرکت توزیع برق اهواز شامل منطقه کوی علوی اهواز و کوی شکاره شهرستان کارون کشف و ضبط شده است.

وی افزود: طی تماس برخی شهروندان در زمینه بروز نوسان ولتاژ برق در این منطقه، این مزرعه با شناسایی محل و همکاری عوامل پلیس امنیت اقتصادی کشف شد.

شیاری تصریح کرد: شهروندان می‌توانند برای اطلاع رسانی در خصوص ماینرهای غیرمجاز از طریق " اپلیکیشن برق من " ، " سامانه اینترنتی www.tavanir.org.ir/samaat و نیز با شماره گیری ۱۲۱ و ۱۵۲۱ برای ثبت گزارش معرفی اماکن غیرمجاز استخراج رمز ارز اقدام کنند.

پول مجازی (بیت‌کوین) پیش از این با استفاده از رایانه‌های خانگی تولید می‌شد اما در سال‌های اخیر دستگاه‌های مخصوص استخراج این پول مجازی (ماینر) ساخته شده که واردات و استفاده از آنها در ایران غیرمجاز است.

به گزارش ایرنا، از ابتدای سال تاکنون تعداد یک هزارو ۱۵ دستگاه استخراج رمز ارز غیرمجاز کشف و ضبط شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha