کمک سه میلیون دلاری سازمان ملل به مناطق زلزله‌زده خوی/ توزیع کمک‌ها ستودنی بود

ارومیه - ایرنا - نماینده سازمان ملل در جمهوری اسلامی ایران گفت: آژانس های مختلف این نهاد، تاکنون سه میلیون دلار در قالب های مختلف به مناطق زلزله زده خوی کمک کرده اند که آسیب‌پذیرترین گروه ها در این مناطق از این کمک ها بهره مند شده اند.

به گزارش ایرنا، اشتفان پریزنر روز چهارشنبه در بازدید نمایندگان سازمان ملل و سازمان جهانی یونیسف از مناطق زلزله زده خوی افزود: خانه‌های بهداشت، کلاس‌های پیش ساخته، مدارس و نحوه توزیع کمک‌های نقدی یونیسف از جمله مواردی بود که در این بازدید مورد توجه قرار گرفت.

وی اضافه کرد: تمامی کمک‌ها در محل خود اجرا و یا هزینه شده بود و این نشان از همکاری بسیار خوب مقامات ملی، استانی و منطقه‌ای با این نهاد جهانی است.

نماینده سازمان ملل در جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: کمک‌های سازمان ملل و یونیسف در مناطق زلزله زده خوی تداوم خواهد داشت.

نماینده یونیسف در جمهوری اسلامی ایران هم در این بازدید اظهار کرد: طرح‌های حمایت از گروه‌های آسیب پذیر نظیر کودکان و سلامت روان سازمان یونیسف با همکاری جمعیت هلال احمر ایران به‌خوبی در این مناطق اجرا شده است.

رابین ناندی گفت: فعالیت‌های سازمان ملل و یونیسف در این مناطق تکمیل کننده فعالیت‌های مقامات جمهوری اسلامی ایران درمناطق زلزله زده بوده و اقدامات خوبی در جهت بازسازی و عمران مناطق صورت گرفته است.

فرماندار خوی هم در این بازدید بیان کرد: دولت برای ساخت هر واحد مسکونی و تامین نیازهای خانواده‌های زلزله زده، بیش از پنج میلیارد ریال کمک کرده است.

کریم علی نژاد گفت: بیش از یک هزار و ۲۰۰ واحد تخریبی از مجموع سه هزار و ۲۰۰ واحد به طور کامل ساخته شده و بقیه هم بیش از ۸۵ درصد پیشرفت دارد.

به گزارش ایرنا، پاییز و زمستان سال گذشته، سه زمین لرزه بالای پنج ریشتر در خوی اتفاف افتاد که مشکلات زیادی را برای مردم این منطقه فراهم کرد.

کمک رسانی و بازسازی مناطق زلزله زده خوی در کمتر از یک سال گذشته، در نوع خود بی نظیر بوده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha