سوگواره "احلی من العسل" در حرم امام رضا (ع)برگزار شد

مشهد- ایرنا- اجتماع دانش‌آموزان حسینی در قالب سوگواره بزرگ "احلی من العسل"همزمان با ششمین روز محرم الحرام و به منظور بزرگداشت یاد شهید نوجوان دشت کربلا حضرت قاسم بن الحسن، با حضور صدها دانش آموز عزادار در حرم رضوی برگزار شد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، مدیرکل آموزش وپرورش خراسان رضوی در این آیین گفت: این سوگواره به منظور ترویج فرهنگ عاشورایی و ولایت ‎پذیری نوجوان ۱۳ ساله دشت کربلا حضرت قاسم ابن الحسن،به صورت حضوری در فضای باز در باغ مدرسه خیرات خان در نزدیکی بست شیخ حر عاملی جنب مهمانسرای غدیر با حضور حدود ۵۰۰ دانش‌آموز از خانواده‌های شهدای دفاع مقدس، مدافعان حرم و شهدای سلامت به نمایندگی از سایر دانش آموزان برگزار و همچنین به صورت غیر حضوری از سامانه رضوی.تی. وی پخش شد.

سید امیر شوشتری افزود: در اجرای این برنامه ادارات کل آموزش و پرورش، اوقاف و امور خیریه و معاونت تبلیغات و ارتباطات اسلامی آستان قدس رضوی مشارکت داشتند.

سوگواره احلی من العسل با حضور دانش‌آموزان شاهد مشهدی و عزادار حسینی با مرثیه سرایی مداحان و ذاکران اهل بیت عصمت و طهارت(ع) و سخنرانی یکی از کارشناسان مذهبی در توصیف عاشورا و اجرای گروه سرود آوای رضوان همراه بود.

عبارت "احلی من العسل" به معنای "شیرین تر از عسل" پاسخ حضرت قاسم در شب عاشورا به عموی بزرگوارش حضرت ابا عبدالله الحسین(ع) است که پرسیدند "مرگ در نزد تو چگونه است" و این نوجوان ۱۳ ساله در جواب حضرت گفتند "مرگ در نزد من شیرین تر از عسل است."

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha