رونمایی از قرارداد نجومی عارف غلامی همراه با آپشن‌های عجیب؛ ۲۸ میلیارد ناقابل! + سند

تهران- ایرنا- قرارداد عارف غلامی فصل گذشته مدافع استقلال با آپشن‌ها و پاداش‌ها به مبلغ ۲۸ میلیارد تومان می‌رسد.

به گزارش ایرنا، در فاصله کمتر از سه هفته تا آغاز فصل جدید لیگ برتر فوتبال، استقلالی‌ها از جمله تیم‌هایی هستند که با توجه به تغییرات مکرر مدیریتی هنوز نتوانسته‌اند برخلاف مدعیان دیگر، عملکرد قابل قبولی در جذب بازیکن در نقل‌وانتقالات داشته باشند. شرایطی که سبب شده علی خطیر به عنوان سرپرست جدید پست مدیرعاملی و جواد نکونام به عنوان سرمربی جدید استقلال کار سختی را پیش رو داشته باشند.

با این حال بخش زیادی از مشکلات مالی این روزهای استقلال برای جذب بازیکن به قراردادهای دوران حضور مصطفی آجورلو مدیریت اسبق استقلال برمی‌گردد؛ قراردادهایی که با آپشن‌های عجیب به صورت عجیبی نجومی شد تا بار مالی را بر باشگاه تحمیل کند.

یکی از قراردادهای قابل تامل دوران مدیرعامل اسبق به قرارداد عارف غلامی برمی‌گردد، مدافع استقلال که هنوز وضعیتش برای فصل آینده مشخص نیست.

خبرگزاری ایرنا به اسناد قابل تاملی از قرارداد غلامی دست پیدا کرده که آپشن‌های حیرت‌‎انگیزی را در خود جا داده است.

رونمایی از قرارداد نجومی عارف غلامی همراه با آپشن‌های عجیب؛ ۲۸ میلیارد ناقابل! + سند

در یکی از بندهای این قرارداد، به اصطلاح مبلغ کف توافق این بازیکن ۱۲میلیارد تومان برای فصل ۱۴۰۲-۱۴۰۱ تعیین شده است. در بخش دیگری از این قرارداد تحت عنوان «پاداش‌ها» به عنوان آپشن و پاداش، مبالغی به قرارداد این بازیکن اضافه شده است.

در بند اول این بخش آمده است که در صورت رضایت مدیرعامل در پایان فصل فصل ۱۴۰۲-۱۴۰۱ ،۳ میلیارد تومان به قرارداد غلامی اضافه می‌شود!

در بخش ۲ این بند، عنوان شده است که مبلغ ۴ میلیارد تومان به عنوان حق امضا بازیکن آزاد به بازیکن پرداخت خواهد شد.

در بند ۳ اشاره شده است که در صورت قهرمانی استقلال در لیگ برتر فوتبال فصل ۱۴۰۲-۱۴۰۱، یک میلیارد تومان پاداش به این بازیکن پرداخت خواهد شد.

در بند ۴ بخش پاداش‌ها، باشگاه استقلال متعهد شده مبلغ یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به عنوان «حق مسکن» به این بازیکن پرداخت کند!

رونمایی از قرارداد نجومی عارف غلامی همراه با آپشن‌های عجیب؛ ۲۸ میلیارد ناقابل! + سند

در بند ۵، نیز مقرر شده که در صورت قهرمانی تیم استقلال در جام حذفی، مبلغ یک میلیارد تومان به این بازیکن پرداخت خواهد شد.

در بند ۶ هم آورده شده است که در صورت قهرمانی استقلال در سوپرجام، مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان به عنوان پاداش قهرمانی به این بازیکن پرداخت خواهد شد.

در بند ۷ اشاره شده است که در صورت دعوت به تیم ملی، یک میلیارد تومان به عنوان پاداش به این بازیکن پرداخت می‌شود.

در بند ۸ که جالب توجه و عجیب است هم آمده است در صورت عدم دریافت گل در هر دیداری که این بازیکن حاضر است مبلغ ۵۰ میلیون تومان به بازیکن پرداخت خواهد شد.

در بند ۹ بخش پاداش‌‍‌ها هم آمده است در صورت حضور بازیکن در ۵۰ درصد کل بازی‌های رسمی مبلغ یک میلیارد تومان به بازیکن پرداخت خواهد شد.

در بند ۱۰ هم آمده است که در صورت حضور بازیکن در هر بازی رسمی لیگ برتر، مبلغ ۵۰ میلیون تومان به عنوان پاداش به بازیکن پرداخت خواهد شد.

با یک جمع تفریق و ساده مبلغ قرارداد با پاداش‌هایی که در نظر گرفته شده است، قرارداد غلامی در فصل گذشته ۲۸ میلیارد بوده است. یک رقم نجومی که به نظر می‌رسد نهادهای نظارتی و بازرسی باید با ورود به قراردادهایی که در مدتی خاص در استقلال بسته شده ورود و با مدیرانی که بار مالی قابل توجه و نجومی را برای استقلال به وجود آورده‌اند، برخورد کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha