امام جمعه شیراز: تشکل‌های بانوان در طرح ملی کاشت درخت مشارکت کنند

شیراز-ایرنا-نماینده ولی فقیه در فارس و امام جمعه شیراز با تأکید بر استفاده از ظرفیت تشکل‌های بانوان و حلقه‌های میانی در اجرای طرح کاشت یک‌میلیارد درخت، گفت: در این طرح زنان می‌توانند در پویش مردمی کاشت یک میلیارد درخت نقش فعالی داشته باشند و در زمینه‌ تولید و کاشت نهال مشارکت کنند.

به گزارش شنبه ایرنا از روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری فارس، آیت الله لطف‌الله دژکام در بازدید از نهالستان های منابع طبیعی فارس ضمن قدردانی از تلاش های انجام شده توسط مجموعه منابع طبیعی اظهار کرد: طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت، اقدامی ارزشمند به منظور حفظ منابع طبیعی است که لازم است با ایجاد انگیزه و همکاری همگانی بویژه سهیم کردن دانش‌آموزان و بانوان در این امر مهم از مشارکت آنان در اجرای این طرح بزرگ بهره‌مند شد.

وی با تأکید بر استفاده از ظرفیت تشکل های بانوان و حلقه‌های میانی در اجرای این طرح افزود: در این طرح زنان می توانند در پویش مردمی کاشت یک میلیارد درخت نقش فعالی داشته باشند و در زمینه‌های تولید و کاشت نهال مشارکت کرده که بر این اساس بهره مندی از ظرفیت بانوان می تواند در اجرای این طرح تاثیر بسزایی داشته باشد.

نماینده ولی فقیه در فارس تصریح کرد: زن محور خانواده است و می تواند به واسطه تربیت و آموزش فرزندان در عرصه های زیست محیطی بویژه حفاظت از درختان و توسعه فضای سبز اثرات ماندگاری بر جای بگذارد.
امام جمعه شیراز در ادامه با بیان اینکه آموزش و پرورش و دانش آموزان در اجرای این طرح نیز نقش مهمی دارند تصریح کرد: یکی از بخش های مهم در این راستا که از ظرفیتهای مردمی بالایی برخوردار است، آموزش و پرورش است که می توان از ظرفیت مدارس استفاده کرد.

نماینده ولی فقیه در فارس و امام جمعه شیراز با همراهی رییس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس، سرپرست اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری فارس، معاونان وجمعی از روسای ستادی اداره کل منابع طبیعی از نهالستان منابع طبیعی شهید روستا در شهرستان زرقان بازدید کرد.

براساس طرح کاشت یک میلیارد درخت، قرار است از ابتدای سال ۱۴۰۲ تا پایان ۱۴۰۵ سالانه ۲۵۰ میلیون نهال در نهالستان‌های کشورمان تولید شود و توسط سازمان منابع طبیعی، دستگاه‌های دولتی و عمومی دیگر، شهرداری‌ها و دهیاری‌ها، واحدهای صنعتی، معدنی و کارخانجات، سازمان‌های مردم‌نهاد، تعاونی‌های منابع طبیعی و عموم مردم کاشته و نگهداری شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha