آماده تفویض اختیارات و وظایف سازمان غذا و دارو به منطقه آزاد ماکو هستیم

ارومیه - ایرنا - مدیر کل امور فرآورده های آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و داروی کشور گفت: منطقه آزاد ماکو امکانات خوبی دارد و در صورت تامین پرسنل کافی، ‌آماده تفویض اختیارات و وظایف خود به این منطقه هستیم.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از روابط عمومی منطقه آزاد ماکو، دکتر محمود آل بویه روز یکشنبه در دیدار با مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو با اشاره به اهمیت نظارت بر ورود و تولید محصولات آرایشی بهداشتی افزود:‌ هدف از سفر به منطقه آزاد ماکو بازدید میدانی از صنایع و بررسی مسایل و مشکلات واحدهای تولیدی و فعالان اقتصادی و نیز تفویض اختیارات به سازمان منطقه آزاد ماکو برای تسهیل در خدمات رسانی است.

وی با بیان اینکه وزیر کشور برون سپاری و تفویض اختیار با مراجع ذی صلاح تاکید دارد، اظهار کرد: منطقه آزاد ماکو امکانات و تجهیزات خوبی در حوزه نظارت بر محصولات آرایشی و بهداشتی و غذاو دارو دارد و تفویض اختیارات و وظایف این سازمان غذا و دارو باعث رفع بسیاری از مشکلات خواهد شد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو نیز در این دیدار با اشاره به واردات روزافزون محصولات آرایشی و بهداشتی گفت:‌ منطقه آزاد ماکو با دارا بودن نیروی انسانی و انرژی ارزان و موقعیت استراتژیک، پتانسیل ایجاد کارخانه‌های خارجی تولید محصولات بهداشتی و آرایشی را دارد.

آماده تفویض اختیارات و وظایف سازمان غذا و دارو به منطقه آزاد ماکو هستیم

حسین گروسی با بیان اینکه از سرمایه گذاران حوزه‌های بهداشتی و آرایشی استقبال می‌کنیم، ادامه داد:‌ ظرفیت‌های منطقه آزاد ماکو مغفول مانده است و در صورتی که فعالان اقتصادی کشورهای همسایه با ظرفیت‌های آن آشنا شوند، بدون شک نسبت به تولید باصرفه در این منطقه اقدام می‌کنند.

وی با اشاره به نظارت دقیق بر عرضه محصولات اورجینال و مقابله با فروش محصولات فیک و تقلبی در منطقه آزاد ماکو یادآور شد: مصرف کنندگان و خریداران می‌توانند با خیال راحت بجای سفر به کشورهای همسایه برای خرید از این منطقه نسبت به تامین مایحتاج خود اقدام کنند.

گروسی به ارتقای کیفیت و افزایش نظارت بر محصولات داخلی تاکید کرد و گفت: تبدیل منطقه آزاد ماکو به هاب گردشگری خرید، سلامت و ورزشی از جمله برنامه‌هایی است که با جدیت پیگیری می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha