۷ خرداد ۱۴۰۲، ۰:۵۴
کد خبرنگار: 2785
کد خبر: 85123964
T T
۱ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

توله پلنگ کشف شده طارم به حیات وحش تهران منتقل شد

زنجان - ایرنا - مدیرکل حفاظت محیط زیست زنجان گفت: یک قلاده توله پلنگ که به دلیل نامعلوم از مادر خود جدا شده بود در منطقه شکار ممنوع خرمنه سر طارم کشف و به مرکز تیمار و بازپروری حیات وحش در پارک پردیسان تهران منتقل شد.

محمدرضا یافتیان بامداد یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: شب جمعه پنجم خرداد جاری محیط بانان شهرستان طارم در جریان حضور یک قلاده بچه پلنگ در دربند باکلور واقع در منطقه شکار ممنوع خرمنه سر طارم شدند.

به گفته وی، بلافاصله تأمین امنیت و مراقبت از بچه پلنگ به صورت نامحسوس در دستور کار قرار گرفت تا در صورت امکان مادر توله به فرزند خود مراجعه و او را به محل امنی منتقل کند.

وی اضافه کرد: متاسفانه پس از ساعاتی پلنگ مادر مراجعه نکرد و در منطقه نیز مشاهده نشد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان زنجان ادامه داد: تلاش ها و مراقبت‌های برای دور نساختن این توله از مادر و زیستگاه خود جواب نداد و به ناچار با هماهنگی های صورت گرفته توله به زنجان منتقل شد.

وی اظهار کرد: پس از انجام اقدامات اولیه و تغذیه دستی طبق مشورت متخصصین، توله پلنگ که طبق شواهد پنج روزه است به مرکز تیمار و بازپروری حیات وحش پارک طبیعت پردیسان تهران منتقل شد.

یافتیان یادآور شد: منطقه شکار ممنوع خرمنه سر طارم یکی از بهترین زیستگاه های پلنگ در کشور بوده و در طی سالیان گذشته توسط محیط بانان و ساکنان جوامع محلی مشاهده و حضور این گونه ارزشمند در منطقه ثبت شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha