وضعیت پرخطر کرونایی به استان سمنان بازگشت

۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۲، ۱۱:۲۷
کد خبر: 85102817
وضعیت پرخطر کرونایی به استان سمنان بازگشت

سمنان- ایرنا- طبق تازه‌ترین رنگ‌بندی کرونایی، شهرستان آرادان در استان سمنان در وضعیت نارنجی قرار گرفت و شرایط پرخطر کرونایی به این استان بازگشت.

به گزارش خبرنگار ایرنا، بر اساس تازه‌ترین رنگ‌بندی کرونایی اعلام شده از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، وضعیت شهرستان آرادان نارنجی شد و به این ترتیب، وضعیت پرخطر کرونایی دوباره به استان سمنان بازگشت.

مطابق با تازه ترین رنگ بندی، شهرستان های سمنان، دامغان، مهدیشهر و گرمسار در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند و وضعیت شهرستان های شاهرود، میامی و سرخه آبی است.

مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد که در حال حاضر ۲۹۱ شهر در وضعیت آبی کرونایی قرار دارند.

بر اساس آخرین به روز رسانی ها، همانند هفته گذشته هیچ شهری در وضعیت قرمز نیست، اما تعداد شهرهای با وضعیت نارنجی از ۹ به ۱۱ شهر رسید.

همچنین تعداد شهرهای با وضعیت زرد از ۲۱۳ به ۱۴۶ و تعداد شهرهای با وضعیت آبی از ۲۲۶ به ۲۹۱ شهر رسید.

هر فرد بالای ۱۸ سال که ۶ ماه از آخرین تزریق دز واکسن کرونایش گذشته باشد باید برای تزریق دز بعدی واکسن مراجعه کند و انتظار می‌رود آحاد جامعه با انجام به موقع واکسیناسیون در حفظ حقوق شهروندی و کمک به کادر درمان در قطع زنجیره انتقال این ویروس منحوس همراهی کنند.

ویروس کرونا (COVID-۱۹) اواسط دسامبر ۲۰۱۹ (۲۴ آذر ۹۸) در شهر «ووهان» کشور چین گزارش شد؛ ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام‌ برده می‌شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ۹۸) به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در این کشور اعلام کرد؛ این ویروس در نهایت به همه کشورها از جمله ایران سرایت کرد و سازمان بهداشت جهانی را بر آن داشت تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha