وضعیت کرونایی نارنجی نیمی از استان سمنان را فراگرفت

سمنان- ایرنا- نیمی از هشت شهرستان استان سمنان در تازه‌ترین رنگ‌بندی کرونایی در وضعیت نارنجی و پرخطر قرار دارند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، طبق اعلام تازه‌ترین رنگ‌بندی کرونایی از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، شهرستان‌های سمنان، دامغان، مهدیشهر و سرخه در وضعیت نارنجی قرار دارند.

وضعیت کرونایی شهرستان‌های شاهرود و گرمسار زرد و وضعیت کرونایی شهرستان‌های میامی و آرادان نیز آبی اعلام شد.

مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: بر اساس آخرین وضعیت رنگبندی شهرهای کشور به لحاظ وضعیت کرونایی ۱۳ شهر در وضعیت قرمز قرار دارند.

به گزارش ایرنا و بر اساس آخرین به روز رسانی ها، تعداد شهرهای با وضعیت قرمز از ۱۰ به ۱۳ و تعداد شهرهای با وضعیت نارنجی از ۳۳ به ۴۸ شهر افزایش یافت. همچنین تعداد شهرهای با وضعیت زرد از ۱۹۸ به ۱۹۴ و تعداد شهرهای با وضعیت آبی از ۲۰۷ به ۱۹۳ شهر رسید.

وزارت بهداشت همچنان بر رعایت شیوه نامه های بهداشتی و استفاده از ماسک در فضاهای عمومی و همچنین تزریق واکسن تاکید دارد.

بر اساس گزارش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، روز گذشته (چهارم فروردین) ۱۷ نفر بر اثر بیماری کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۷۳۸ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی و ۴۱۸ نفر از آنها بستری شدند.

همچنین تاکنون ۶۵ میلیون و ۲۱۰ هزار و ۷ نفر دُز اول، ۵۸ میلیون و ۶۰۵ هزار و ۲۱۴ نفر دُز دوم و ۳۱ میلیون و ۶۶۹ هزار و ۷۷۴ نفر، دُز سوم و بالاتر واکسن کرونا را تزریق کرده اند و مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۱۵۵ میلیون و ۴۸۴ هزار و ۹۹۵ دُز رسید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha