ارسال نهمین هواپیمای حامل کمک های ایران به مردم زلزله زده سوریه

دمشق – ایرنا – نهمین هواپیمای حامل کمک های انسان دوستانه جمهوری اسلامی ایران به مردم زلزله زده سوریه بامداد امروز (جمعه) در فرودگاه حلب در شمال غرب سوریه به زمین نشست.

"سلمان نواب نوری" سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در حلب در گفت وگو با ایرنا با بیان این مطلب که این نهمین محموله از کمک های بشردوستانه جمهوری اسلامی ایران است که با هواپیما وارد حلب شده است.

وی افزود: این هواپیما شامل ۱۱ تن مواد غذایی از جمله شیرخشک، روغن، کنسرو ماهی، کنسرو لوبیا و پنیر است که بر اساس نیاز شدید آسیب دیدگان در مناطق زلزله زده توزیع خواهد شد.

نهمین هواپیمای کمک های ایران به مردم زلزله زده سوریه به زمین نشست

پیش از این نیز دو محموله کمک های هوایی جمهوری اسلامی ایران به دمشق، دو محموله به لاذقیه و چهار محموله به حلب ارسال شده بود که با ارسال این هواپیما به حلب، تعداد هواپیماهای اعزامی حامل کمک های جمهوری اسلامی ایران به مردم زلزله زده سوریه به ۹ فروند رسید.

نهمین هواپیمای کمک های ایران به مردم زلزله زده سوریه به زمین نشست

نواب نوری همچنین اعلام کرد: تیم ۱۱ نفره متخصصان جست و جو و نجات جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران که از ۱۷ بهمن ماه برای یاری به زلزله زدگان سوریه به شهر حلب اعزام شده بودند، پس از پایان ماموریت خود، بامداد امروز این شهر را به مقصد ایران ترک کردند.

در اثر زلزله هفت و هشت دهم ریشتری بامداد دوشنه (۱۷ بهمن ماه) شمال غرب سوریه علاوه بر خسارت های زیاد در پنج استان شمال غرب سوریه، تعداد زیادی نیز کشته شده اند.

زلزله شهر حلب ۵۴ ساختمان این شهر را به کلی ویران کرده و موجب کشته شدن ۵۰۰ نفر و مصدوم شدن شماری زیادی از شهروندان این شهر شده که ۷۵۰ نفر از آنها در بیمارستان بستری هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha