۱۹ بهمن ۱۴۰۱، ۲۲:۲۹
کد خبرنگار: 2447
کد خبر: 85024542
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

حزب لبنانی خواستار رفع تحریم‌ها از سوریه شد

۱۹ بهمن ۱۴۰۱، ۲۲:۲۹
کد خبر: 85024542
حزب لبنانی خواستار رفع تحریم‌ها از سوریه شد

تهران- ایرنا- حزب «جنبش میهنی آزاد» لبنان چهارشنبه شب در بیانیه‌ای در واکنش به زلزله اخیر در سوریه خواستار رفع تحریم‌ها از این کشور شد.

به گزارش ایرنا از المیادین، در بیانیه حزب جنبش میهنی آزاد لبنان آمده است: ما با سوریه و ترکیه همدردی می‌کنیم و مصیبت آنها را مصیبت لبنان می‌دانیم.

در ادامه این بیانیه آمده است: فاجعه بزرگی که بر سر مردم سوریه آمده است باید مسیر تعامل بین المللی با دمشق را تغییر دهد.

این حزب لبنانی تأکید کرده است که این فاجعه بزرگ باید در را به روی تصمیم گیری‌های جدی برای رفع محاصره سوریه بگشاید.

پیش تر نیز شورای کلیساهای خاورمیانه به دنبال وقوع زلزله در سوریه و کشته شدن صدها نفر در این کشور، در بیانیه‌ای خواستار رفع فوری تحریم‌های غرب علیه سوریه شده بود.

وزارت خارجه سوریه نیز پیش تر در بیانیه‌ای از کشورهای عضو سازمان ملل، دبیرخانه این سازمان، کمیته بین‌المللی صلیب سرخ و سایر نهادهای دولتی و غیر دولتی خواسته بود تا به سوریه و دولت این کشور برای حل فاجعه انسانی ناشی از زلزله اخیر کمک کنند.

وزارت خارجه سوریه گفته بود: این نهادها می‌توانند در زمینه نجات زلزله ‌زدگان، بیرون کشیدن جنازه‌ها و ارائه کمک‌های غذایی و بهداشتی به شهروندان سوری کمک کنند.

وزارت خارجه سوریه همچنین از کشورها و نهادهایی که با ملت این کشور ابراز همبستگی و برای کمک به آنان در این شرایط دشوار اعلام آمادگی کردند، نهایت قدردانی را کرد.

زمین لرزه‌ای به بزرگی ۷.۸ دهم در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) بامداد روز دوشنبه جنوب ترکیه و شمال سوریه را لرزاند که براساس آخرین آمار، شمار جان باختگان این زمین لرزه تاکنون در سوریه به ۲ هزار و ۹۰۲ نفر و شمار زخمی‌ها به ۵ هزار و ۸۵ نفر رسیده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha