شاخص بورس سبزپوش به استقبال تعطیلات رفت

تهران- ایرنا- شاخص کل بورس تهران در پایان معاملات امروز (چهارشنبه، ۱۹ بهمن‌ماه) با یک هزار و ۵۵۶ واحد افزایش در ارتفاع یک میلیون و ۵۵۸ هزار واحدی ایستاد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، شاخص هم‌وزن با یک هزار و ۹۷ واحد افزایش به ۴۸۵ هزار و ۵۶۶ واحد و شاخص قیمت با ۶۵۱ واحد رشد به ۲۸۸ هزار و ۳۰۰ واحد رسید.

امروز در معاملات بورس تهران، بیش از ۶ میلیارد و ۸۶۳ میلیون سهم، حق‌تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۴۵ هزار و ۶۱۵ میلیارد ریال معامله شد.

همچنین معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با یک‌هزار و ۷۳۹ واحد، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با یکهزار و ۲۹۶ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با ۷۶۱ هزار واحد، معدنی و صنعتی چادرملو (کچاد) با ۳۸۸ واحد، گروه بهمن (خبهمن) با ۳۸۰ واحد، سهامی ذوب آهن اصفهان (ذوب) با ۲۴۶ واحد و مخابرات ایران (اخابر) با ۱۹۵ واحد تاثیر مثبت بر شاخص بورس داشتند.

در مقابل، صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با یک هزار و ۱۹۷ واحد، پالایش نفت اصفهان (شپنا) با ۴۶۴ واحد، گسترش نفت و گاز پارسیان (پارسان) با ۴۰۷ واحد، سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی (وصندوق) با ۲۶۵ واحد، شرکت سرمایه گذاری غدیر (وغدیر) با ۲۱۵ واحد و بانک تجارت (وتجارت) با ۲۱۳ واحد با تاثیر منفی بر شاخص بورس همراه شد.

بر پایه این گزارش، امروز نماد سیمان اردستان (اردستان)، گسترش سرمایه‌گذاری ایران خودرو (خگستر)، شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا)، گروه بهمن (خبهمن)، پالایش نفت اصفهان (شپنا)، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) و فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) در نمادهای پُرتراکنش قرار داشتند.

گروه خودرو هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۹۹۴ میلیون و ۷۵ هزار برگه سهم به ارزش سه هزار و ۷۰۳ میلیارد ریال دادوستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز امروز بیش از ۶۷ واحد افزایش داشت و به ۲۰ هزار و ۲۷۹ واحد رسید.

در این بازار بیش از چهار میلیارد و ۸۱ میلیون برگه سهم و اوراق مالی دادوستد شد و تعداد دفعات معاملات امروز فرابورس بیش از ۲۴۱ هزار و ۸۹۳ نوبت بود.

بیمه پاسارگاد (بپاس)، پلیمر آریاساسول (آریا)، مدیریت انرژی تابان هور (وهور)، پخش البرز (پخش)، فولاد هرمزگان جنوب (هرمز)، مجتمع جهان فولاد سیرجان (فجهان) و سنگ آهن گهر زمین (کگهر) تاثیر مثبت بر شاخص فرابورس داشتند.

همچنین بانک دی (دی)، پالایش نفت شیراز (شراز)، پالایش نفت لاوان (شاوان)، پتروشیمی تندگویان (شگویا)، توسعه و عمران استان کرمان (کرمان) و مجتمع صنعتی آرتاویل تایر (پارتا) با تاثیر منفی بر این شاخص همراه بودند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha