یادواره سرداران و ۹۷ شهید بخش خورش‌رستم خلخال برگزار شد 

اردبیل-ایرنا _ یادواره سرداران و ۹۷ شهید والامقام بخش خورش رستم در قالب کنگره ملی سه هزار و ۴۰۰ شهید استان اردبیل در مسجد جامع شهر هشجین برگزار شد. 

به گزارش روز دوشنبه ایرنا فرمانده سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل در این مراسم با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای بخش خورش‌رستم و سرداران شهید این منطقه اظهار داشت: شهر هشجین و بخش خورش رستم نسبت به جمعیتی که دارد سرداران شهید و شهدای بسیاری تقدیم انقلاب و نظام کرده است و ما در مقابل این شهدا که عزت و افتخار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است سر تعظیم فرود می‌آوریم.

سردار غلامحسین محمدی اصل با بیان اینکه مقام پدران و مادران شهدا را کمتر از شهدا نیست، گفت: در دوران جنگ تحمیلی و شرایط سخت کشور مادران جگر گوشه‌های خود را در راه دفاع از اسلام، قرآن و کشور تقدیم کردند و هیچ گاه خم به ابرو نیاورند و این همان صبر و بردباری زینب گونه مادران ایران اسلامی است.

دبیر کل کنگره ۳۴۰۰ شهید استان اردبیل اضافه کرد: خانواده شهدا با تربیت فرزندان شجاع خود و ایثارگران با حضور ایثارگرانه در جبهه‌های دفاع مقدس حماسه‌های بزرگی خلق کردند که برای همه الگو هستند و دعای خیر آنها بزرگترین پشتوانه برای همه است.

یادواره سرداران و ۹۷ شهید بخش خورش‌رستم خلخال برگزار شد 

وی ادامه داد: وظیفه ما در قبال شهدا بسیار سنگین است و امروز برگزاری یادواره‌های شهدا و برگزاری یوم الله ها کمترین کاری است که در مقابل کاربزرگ شهدا انجام می‌دهیم.

این رزمنده دوران دفاع مقدس گفت: شهدا با پروردگار عالم معامله کردند و کار ارزشمند آن با هیچ چیز قابل معاوضه نیست و نزد خدای متعال از اجر و قرب والایی برخوردار بوده و شفاعت دهنده هستند.

فرمانده سپاه استان اردبیل با بیان اینکه ایران امروز یکی از قدرتمندترین کشورهاست،افزود: هشت سال دفاع مقدس یک گنجینه بود به طوری که امروز با بهره گیری از این گنجینه، پیشرفت‌های چشم‌گیری به دست آمده و ایران اسلامی به یکی از ملت‌ها و کشورهای توسعه یافته جهان تبدیل شده است.

وی اظهار داشت: استکبار جهانی از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون برای آنکه مردم از ارزشهای نظام دست بردارند در حد توان خود از هیچ ترفند و هجمه ای علیه میهن اسلامی ما دریغ نکرده است.

یادواره سرداران و ۹۷ شهید بخش خورش‌رستم خلخال برگزار شد 

سردار محمدی اصل با بیان اینکه توطئه‌های دشمنان روز به روز علیه کشور و ملت های مسلمان بیشتر می‌شود، اضافه کرد: جنگ نرم دشمنان به مراتب پیچیده تر از جنگ سخت است لذا مواجهه با آن آمادگی و بصیرت بیشتری لازم دارد.

وی افزود: امروز خدمت بی‌منت به مردم در واقع جهاد فی‌سبیل‌الله است و سپاه پناهگاه امن ملت ایران و مستضعفان است به طوری که از روزهای نخست تاسیس خود را خادم مردم و پاسدار انقلاب می‌داند که در دوران ۴۴ ساله انقلاب برای تحقق آرمان‌ها و پیشرفت کشور با تمام توان پای کار بوده و از هیچ تلاشی دریغ نکرده است.

فرمانده سپاه حضرت عباس استان اردبیل با بیان اینکه سپاه شجره خبیثه تروریستی داعش را از منطقه مقاومت برچید و اروپایی ها را از تهدید داعش نجات داد، اظهار داشت: سپاه امنیت را در داخل و مرزهای کشور ایجاد کرده است و خواب را با ترویج اسلام در سراسر دنیا و پیشرفت هایی که در ساخت موشک و تسلیحات نظامی داشته است از چشم دشمنان زدوده است.

سردار محمدی اصل خاطر نشان کرد: آمریکایی‌ها در این که بخواهند عقیده جوانان را تضعیف کنند سخت در اشتباه هستند و به آن‌ها می‌گوییم که مراقب شیطنت‌های خود باشند چرا که هیچ یک از شیطنت ها و توطئه‌هایشان علیه کشور و ملت ایران بی پاسخ نخواهد ماند.

به گزارش ایرنا فرمانده سپاه استان اردبیل امروز همچنین به اتفاق مسئولین شهرستان خلخال با خانواده شهید اهل سنت آیت الله شکوری و با مادر سردار شهید عمران پستی در شهر هشجین دیدار کرد.

یادواره سرداران و ۹۷ شهید بخش خورش‌رستم خلخال برگزار شد 

در قالب کنگره ۳۴۰۰ شهید استان اردبیل و همزمان با برگزاری یادواره سرداران و ۹۷ شهید استان اردبیل بسیج جامعه پزشکی استان اردبیل نسبت به برپایی بیمارستان صحرایی در سالن ورزشی شهید رجبی هشجین اقدام کرد.

این اکیپ متشکل از دندانپزشک و پزشکان با تخصص های ارتوپدی، زنان و زایمان، بیماری های داخلی، طب اورژانس، اطفال، مامایی، روانپزشکی، تغذیه، مغز و اعصاب و پزشک عمومی خواهر و برادر بود که ویزیت رایگان ارائه کردند.

یادواره سرداران و ۹۷ شهید بخش خورش‌رستم خلخال برگزار شد 

بسیج سازندگی سپاه استان و شهرستان خلخال ۶۵ طرح از جمله مرمت و بازسازی منبع آب و بهسازی خط انتقال آب شرب سالم و پایدار را بر عهده دارد که بهره برداری از هشت طرح در این منطقه آغاز شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha