۱۰ دی ۱۴۰۱، ۱۰:۵۴
کد خبرنگار: 3181
کد خبر: 84984539
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

ویژه برنامه‌های تلویزیون در سالگرد شهادت حاج قاسم

تهران- ایرنا- شبکه های سیما به مناسبت سومین سالگرد شهادت سردار دل ها، ضمن منعطف کردن برنامه های معمول خود، مستندها و ویژه برنامه هایی به منظور تبیین مکتب شهید سلیمانی تدارک دیده‌اند.

به گزارش ایرنا از معاونت سیما؛ شبکه های سیما در مجموع با ۱۰۰ عنوان برنامه در بیش از ۱۴۰۰۰ دقیقه در کنار مردم، سومین سالگرد شهادت سردار دلها را گرامی خواهند داشت.

شبکه یک سیما

شبکه یک پویش #به_نیت_حاج_قاسم را هر روز ساعات ۱۰:۳۰ و ۱۵ و ۱۹ پخش می کند. این برنامه پویش خانوادگی به نیت حاج قاسم با هدف بازنمایی عشق و علاقه مردم به حاج قاسم و اقدامات خیرخواهانه ای که به نیت ایشان انجام می دهند.

دوستداران شهید حاج قاسم سلیمانی برای شرکت در این پویش می‌توانند، از فعالیت‌های محبت‌آمیز و خیرخواهانه‌ای از نذر نان و شربت و نصب پرچم گرفته تا حفظ قرآن، نذر صلوات، آزادی زندانیان، سرکشی به آسایشگاه‌ها، اطعام نیازمندان، بخشش دیگران و ... که به نیت حاج قاسم انجام می‌دهند، دل‌نوشته، عکس، صدا و تصویر ویدیویی تهیه کنند.

برنامه یک و بیست سه شنبه ۱۳ دی ماه در سالروز شهادت حاج قاسم از ۳۰ دقیقه بامداد پخش می شود. این ویژه برنامه که به صورت زنده از مزار شهید حاج قاسم سلیمانی پخش می شود شامل گفت و گو با افراد مرتبط با جبهه مقاومت است.

مسابقه سرباز حاج قاسم هر شب ساعت ۱۸پخش می شود. مسابقه «سرباز حاج قاسم» با تکیه بر اسم بزرگ سپهبد شهید و توجه به ویژگی‌ها و خصلت‌های حاج قاسم، روح جوانمردی و مقاومت را در مخاطبانی که بیش تر آنها جوان هستند تقویت و به شناخت بهتر او در بُعد نظامی، فرماندهی و عملیاتی کمک می کند.

مستند پاییز پنجاه سالگی دوشنبه ۱۲ دی ساعت ۲۳ پخش می شود. این مستند بر مبنای کتابی به همین نام ساخته شده است. همچنین مستندهای سلفی با ابومهدی، بوسه ای از ابومهدی امشب و فرداشب ساعت ۲۴ نیز از این شبکه پخش می شود.

برنامه ملک سلیمان از امروز تا پنج شنبه ساعت ۲۰ و ویژه برنامه ای به نیت حاج قاسم از امروز تا چهارشنبه ساعت ۱۹ نیز از این شبکه روی آنتن می رود.

شبکه دو سیما

برنامه مردم نگار که در ۵ قسمت تهیه شده است که از ۱۰ دی ماه ساعت ۱۹:۱۵ به بازخوانی روایت های مردمی درباره حاج قاسم اختصاص دارد. این برنامه با اجرای فاطمه افشاریان به روی آنتن می رود.

مینی سریال بچه زرنگ در ۸ قسمت ۳۰ دقیقه ای به زندگی شهدای مدافع حرم اختصاص دارد که در ایام شهادت حاج قاسم پخش می شود.

این مجموعه مستند درام از امروز شنبه ۱۰ دی ماه ساعت ۲۱:۱۵ از شبکه دو سیما روانه آنتن می‌شود.

برنامه مثل پدر از ۴ دی هر شب ساعت ۲۲:۱۰ از آنتن شبکه دو پخش می شود. «مثل پدر» با اجرای فاطمه افشاریان در یک گفت‌وگوی صمیمانه با فرزندان شهدا به خاطرات و ویژگی‌هایی از حاج قاسم سلیمانی می‌پردازد که کمتر شنیده شده‌اند.

شبکه سه سیما

برنامه «روایت حبیب» دوشنبه تا چهارشنبه حوالی ساعت ۱۸ پخش می شود. اجرای این برنامه را رسالت بوذری بر عهده دارد که در آن با همرزمان حاج قاسم گفت و گو می شود.

مستند «حواریون موصل» امشب، شنبه ۱۰ دی ماه ساعت ۲۳:۳۰ به روی آنتن می رود.

شبکه چهار سیما

برنامه « زاویه» روزهای دوشنبه و سه شنبه ۱۲ و ۱۳ دی ماه با موضوع معرفی جنبه های فکری و نظری رویداد شهادت حاج قاسم به روی آنتن می رود.

شبکه پنج سیما

ویژه برنامه «قرار» یازدهم تا سیزدهم دی ماه ساعت ۲۱ با اجرای امینیان به طور زنده از مزار حاج قاسم با رویکرد محافل زنانه، و با دعوت از همسران، دختران شهدا و شخصیت هایی که با حاج قاسم در ارتباط بودند، پخش می شود.

ویژه برنامه «وعده دیدار» از اول دی ماه هر شب ساعت ۲۲:۳۰ تقدیم مخاطبان می شود.این برنامه به تبیین شخصیت و ویژگی های حاج قاسم اختصاص دارد.

شبکه افق

برنامه «یک و بیست» از پنجشنبه هشتم دی ماه هر شب ساعت ۲۱ از این شبکه تقدیم نگاه مخاطبان می شود. این برنامه با موضوع حاج قاسم در حوزه های مختلف اقتصاد، وطن و ... تهیه شده است.

برنامه «قهرمان ملت» از شنبه تا پنج شنبه ساعت ۲۰ پخش می شود.

«مرد میدان» از دوشنبه تا سه شنبه ساعت ۲۳:۳۰ و۱:۲۰ دقیقه بامداد ویژه شب شهادت حاج قاسم پخش می شود.

تولیدات کوتاه با محوریت «مردم در تشییع» از مزار حاج قاسم (نگین سلیمانی) از شنبه ۱۰ دی تا چهارشنبه ۱۴ دی ماه، ساعت ۱۷:۳۰ تا ۱۸ از مزار حاج قاسم به روی آنتن می رود.

شبکه نسیم

«نسیما» دوشنبه و سه شنبه ۱۲ و ۱۳ دی ماه و «دیدی نو» منعطف به آثار مکتوب حاج قاسم و تشریح شخصیت حاج قاسم پخش می شود.

شبکه امید

ویژه برنامه «نسل قاسم» ویژه ایام شهادت حاج قاسم با محوریت معرفی گروه های جهادی نوجوان محور، مربی گری این گروه های جهادی، معرفی ظرفیت ها، انجام کارهای خیر و جهادی به نیت حاج قاسم سلیمانی و برگزاری پویش نوجوانانه مرتبط با حاج قاسم هر شب از ساعت ۱۹ تا۲۰:۳۰ روی آنتن شبکه امید است.

شبکه مستند

مستند «آورتین» بهترین فیلم جشنواره تلویزیونی مستند روز سه شنبه ۱۳ دی ماه به روی آنتن می رود.

شبکه سلامت

پنجره باز یک برنامه ترکیبی که با کارشناس پزشکی هم رزم حاج قاسم گفت و گو می کند. این برنامه به مدت ۴۵ دقیقه ۱۲ و ۱۳ دی ماه به روی آنتن می رود.

دوربین سلامت در ۱۰ برنامه گزارشی از پزشکان مرتبط با سپاه قدس و فعالیت های حاج قاسم از ۱۰ تا ۱۵ دی ماه از شبکه سلامت پخش می شود.

مثبت سلامت گفت و گو کارشناس با همرزمان و دوستان حاج قاسم و پوشش برنامه ها و مراسم در کرمان پخش می شود. «مادر، کودک»، «ضربان» و «نماهنگ» های مرتبط با شهادت از جمله ویژه های شبکه سلامت است. دو مستند تامینی و مستند «دست حبیب» هر کدام به مدت ۲۵ دقیقه پخش می شود.

شبکه جام جم

برنامه های «شناخت» سه شنبه ۱۳ دی ماه ساعت ۲۴، «ما زنده به آنیم» تا ۱۳ دی ماه ساعت ۲۱:۵۵ و «جان فدا» از ۱۱ تا ۱۳ دی ماه ساعت ۱۲:۳۰ از آنتن شبکه جهانی جام جم پخش می‌شود.

شبکه آموزش

برنامه صبحی دیگر از شنبه تا پنج شنبه از ساعت ۹ با اجرای نیما کرمی منعطف با سالگرد شهادت سردار دل ها پخش می شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha