کارت هوشمند ملی ۹۰ درصد متقاضیان در قم تحویل شده است

قم- ایرنا- مدیرکل ثبت‌احوال قم گفت: تاکنون کارت هوشمند ملی ۸۴۴ هزار نفر معادل ۹۰ درصد از متقاضیان این استان تحویل شده است.

منوچهر تیموری روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا،‌ افزود: کارت ملی از پروژه‌های زیرساختی دولت و کلید ورود به دولت الکترونیک است؛ همچنین از طرح‌هایی است که در استان قم به نحو مطلوب انجام می‌شود.

وی اضافه کرد: حدود ۹۵۰ هزار نفر از مردم استان قم بالای ۱۵ سال و واجد شرایط دریافت کارت هوشمند ملی هستند که تاکنون ۹۹ درصد واجدین شرایط معادل ۹۴۰ هزار نفر برای دریافت کارت ثبت‌نام کرده‌اند.

وی ادامه داد: کارت ملی ۸۴۴ هزار نفر معادل ۹۰ درصد ثبت‌نام شده‌ها تحویل متقاضیان شده و ۱۰ درصد معادل ۹۶ هزار مورد هنوز صادر نشده است.

تیموری خاطرنشان کرد: افرادی که بنا به هر دلیلی هنوز برای ثبت‌نام کارت هوشمند ملی مراجعه نکرده‌اند، برای دریافت خدمات اداری از سایر ارگان‌ها دچار مشکل می‌شوند و نیاز است از طریق رسانه‌ها اطلاع‌رسانی لازم انجام شود.

به گفته وی، افرادی که ثبت‌نام کرده و کارت هوشمند ملی‌شان نیامده نیز می‌توانند با کد ره‌گیری کارهای اداری را انجام دهند.

وی با تاکید بر این‌که تلاش می‌شود تا پایان سال جاری کارت هوشمند ملی همه افراد ثبت‌نام شده تحویل متقاضیان شود، تاکید کرد: افرادی که به سن ۱۵ سال می‌رسند الزاما باید شناسنامه خود را عکس‌دار و برای دریافت کارت ملی هوشمند نیز ثبت‌نام کنند.

مدیرکل ثبت‌احوال قم گفت: بیش از ۱۲۰ دستگاه و سازمان اداری در کشور در راستای خدمات‌دهی هر چه مطلوب‌تر به مردم متصل به سامانه سازمان ثبت‌احوال هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha