دبیر سوگواره «ملت امام حسین(ع)»: جریان‌سازی در زندگی مردم هدف این رویداد است

تهران- ایرنا- دبیرکل دومین سوگواره بین‌المللی ملت امام حسین(ع)، حرکت سیدالشهدا را یکی‌ از مصادیق جهاد تبیین عنوان کرد و گفت: جریان‌سازی در زندگی مردم هدف این رویداد است.

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، حجت‌الاسلام محمد شیخ‌الاسلامی روز یکشنبه- ۹مردادماه - در نشست رسانه‌ای دومین سوگواره بین‌المللی ملت امام حسین(ع) که به همت مرکز توسعه فرهنگ و هنر در فضای مجازی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در محل این وزارتخانه برگزار شد، با اشاره به اینکه هدف در این سوگواره ایجاد جریان در زندگی مردم است، اظهار داشت: نخستین اولویت‌ ما در این سوگواره پرداختن به هیات‌های خانگی و ‌تربیت حسینی است، خیلی از اتفاقات در گذشته در دل همین هیات‌های خانگی رقم‌می‌خورد و محلات با پرچم سیاه جلوی درب منازل به این ایام‌زینت می‌دادند.

وی ادامه داد: اولویت دوم اقدام درست در راستای مسئولیت و انسجام اجتماعی است، گاهی در گسیل کردن مسئولیت اجتماعی نمی‌توانیم به انسجام برسیم، این در حالی است که در عزای سیدالشهدا همه گروه‌ها با همه تفکرات مختلف یک ید واحد می‌شوند.

معاون فضای مجازی، هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در ادامه با تاکید براینکه مساله امام حسین (ع) نباید برای یک کنش یا گروه محصور بشود، تصریح کرد: سیدالشهدا(ع) منادی وحدت بود، همانطور که در بسیاری از کشورها شاهد هستیم بسیاری از مردم آن کشورها مسلمان نیستند اما در مورد عزای سیدالشهدا(ع) به دور پرچم امام حسین(ع) می‌گردند.

دبیر «ملت امام حسین(ع)»: جریان‌سازی در زندگی مردم هدف این سوگواره است

وی جریان سازی و فرهنگ سازی را از اهداف مهم دومین سوگواره ملت امام حسین(ع) عنوان کرد و گفت: با توجه به اقبال خوب و استقبال چشمگیر مردم از این رویداد بزرگ فرهنگی و مذهبی، تلاش ما این است تا با استفاده از همه ظرفیت ها به ویژه حضور اقشار مختلف مردم این سوگواره ادامه دار و دائمی شود. 

 شیخ الاسلامی افزود: اولویت سوم ما این است که حرکت امام حسین(ع) که یکی‌ از مصادیق جهاد تبیین به آن پرداخته شود، سیدالشهدا با یک هنرمندی در فضای سیاسی روزگار خود این تبیین‌ را انجام داده است. ثمره تببین هم پذیرش نیست بلکه تفکر است، حرکت تبیینی امام حسین(ع) باعث تفکر و رواج فکر در جامعه شد.

دبیرکل دومین سوگواره بین‌الملل ملت امام حسین(ع) یادآور شد: به‌ مناسبت ایام عزاداری محرم دفتر تبلیغات اسلامی‌ حوزه علمیه قم و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ‌به نمایندگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سمنان این سوگواره را به راه انداخته است.

شیخ‌الاسلامی با اش