کرونا پس از ٩ هفته در سمنان قربانی گرفت

سمنان-ایرنا- معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی استان سمنان گفت: پس از ۹ هفته بدون داشتن فوتی کرونایی  در مناطق تحت پوشش دانشگاه  علوم پزشکی استان در ۲۴ ساعت گذشته کرونا مرگ یک نفر را رقم زد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، سعید کسائیان شامگاه پنجشنبه به خبرنگاران اظهار داشت: با ورود استان سمنان به پیک جدید شیوع کرونا، یک مورد مرگ ناشی از ابتلا به این ویروس در مناطق تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان ثبت شد.
وی افزود : سه مورد  بستری بیماران مبتلا به ویروس کرونایی در بخش آی‌سی‌یو  و ۱۵ مورد بستری در بیمارستان تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان نشان دهنده شیوع مجدد ویروس است .
کسائیان با اشاره به تاثیر واکسیناسیون در بالابردن ایمنی بدن در مقابله با ویروس از شهروندان خواست افراد بالای ۱۸ سال که حداقل ۶ ماه  از تزریق آخرین دز واکسن کرونایشان می‌گذرد، برای تزریق دز یادآور اقدام کنند.
وی خاطرنشان کرد: کادر درمان نیز با گذشت حداقل چهار ماه از تزریق واکسن علیه ویروس کرونا نسبت تزریق دز یادآور اقدام کنند.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی استان سمنان گفت: انجام واکسیناسیون علیه ویروس  کرونا مانع از ابتلا به بیماری نمی‌شود، اما قدرت ایمنی بدن در مقابله با بیماری را افزایش می‌دهد و از آنار بستری و مرگ و میر می‌کاهد.
به گزارش ایرنا، شهرستان‌های سمنان، دامغان، مهدیشهر، سرخه، گرمسار و آرادان تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان هستند.

برپایه گزارش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با فوت ۸ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته، مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۴۱ هزار و ۴۶۴ نفر رسید.
به گزارش ایرنا از وبدا، در ۲۴ ساعت گذشته (از روز چهارشنبه تا امروز پنجشنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۱) و براساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۵۲۳۴ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی و ۶۴۵ نفر از آنها بستری شده‌اند.اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha