۱۶ تیر ۱۴۰۱، ۲۰:۳۷
کد خبر: 84815005
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

جانسون: انگلیس به حمایت از اوکراین ادامه می‌دهد

لندن – ایرنا – نخست وزیر انگلیس که از آغاز جنگ در اوکراین رابطه نزدیکی را با رئیس جمهوری این کشور شکل داده است، پس از آنکه دربرابر فشارهای داخلی به کناره‌گیری از قدرت تن داد با رئیس جمهوری اوکراین تماس گرفت تا ادعا کند که لندن به حمایت از کی‌یف ادامه می‌دهد.

به گزارش ایرنا از دفتر نخست وزیر انگلیس، بوریس جانسون در این تماس تلفنی بر تداوم حمایت این کشور از اوکراین تاکید کرد و گفت که انگلیس تا زمانی که نیاز باشد به ارائه کمک‌های دفاعی ادامه خواهد داد.

نخست وزیر انگلیس همچنین عنوان کرد که لندن به کار با شرکای خود برای پایان دادن به محاصره غلات در هفته های آینده ادامه خواهد داد.

بر اساس این گزارش، زلنسکی هم از حمایت‌های نخست وزیر انگلیس در این مدت تشکر کرد.

این درحالیست که بوریس جانسون ظهر پنجشنبه اعلام کرد از رهبری حزب حاکم محافظه‌کار کناره‌گیری خواهد کرد تا انتخابات برای تعیین جانشین وی آغاز شود.  او تا انتخاب رهبر جدید حزب محافظه کار در مقام نخست وزیری می‌ماند.

انگلیس در دوران صدارت جانسون به بازیگر فعالی در عرصه جنگ در اوکراین تبدیل شد و با اتخاذ مواضع ضد روسی، ارسال تسلیحات و تجهیزات نظامی و اعمال تحریم‌ علیه روسیه به تنش‌ و درگیری‌ها دامن زده است. این کشور تقریبا هفته‌ای یک بار تحریم‌های جدیدی را علیه روسیه وضع می‌کند.

نخست وزیر انگلیس هر هفته با رئیس جمهوری اوکراین در تماس بوده و بر پیشرو بودن لندن در حمایت از کی‌یف تاکید دارد. اما این سیاست، انگلیس را در معرض رویارویی مستقیم با روسیه قرار داد و به همین خاطر مخالفان زیادی در داخل دارد. از این منظر باید منتظر ماند و دید که آیا نخست وزیر آتی، تمایلی به ادامه سیاست دولت قبل دارد؟

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha