۶ فروردین ۱۴۰۱، ۰:۰۰
کد خبر: 84695937
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

انریکه مورا امروز راهی تهران می‌شود

۶ فروردین ۱۴۰۱، ۰:۰۰
کد خبر: 84695937
انریکه مورا امروز راهی تهران می‌شود

لندن- ایرنا- انریکه مورا هماهنگ کننده مذاکرات رفع تحریم‌ها امروز (شنبه) راهی تهران می‌شود.

به گزارش ایرنا، مورا با انتشار پیامی در حساب توئیتری خود این خبر را اعلام کرد و نوشت: امروز (شنبه) برای دیدار با علی باقری کنی به تهران سفر می‌کنیم.

وی هدف از این سفر را رفع شکاف‌های باقی مانده در مذاکرات وین عنوان کرد و افزود:‌ ما باید این مذاکره را به نتیجه برسانیم. زیرا خیلی چیزها در معرض خطر است.

مذاکرات وین که با محور رفع تحریم‌ها جریان دارد، ۲۰ اسفند به پیشنهاد مسؤول سیاست خارجی اتحادیه اروپا وارد یک دوره تنفس شد و مذاکره کنندگان برای مشورت‌های سیاسی به پایتخت‌ها بازگشتند.

قریب به اتفاق کشورهای مشارکت کننده در گفت‌ وگوها، خواهان جمع‌بندی سریع‌تر مذاکرات هستند اما دست‌یابی به توافق نهایی در انتظار تصمیمات سیاسی ایالات متحده آمریکا در خصوص چند موضوع باقی‌مانده مهم و کلیدی است.

حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان هفته پیش در سخنانی تصریح کرد: چهار موضوع به عنوان خط قرمز خودمان در مذاکرات پیش رو داشتیم. از چهار موضوع در سه هفته گذشته دو موضوع تقریبا حل شده است و به مرحله توافق رسیدیم اما دو موضوع از جمله تضمین اقتصادی همچنان باقی مانده است.

وزیر خارجه تصریح کرد: اگر طرف آمریکایی اراده لازم را برای حل و فصل دو موضوع باقی مانده داشته باشد آماده هستیم در نخستین فرصت با حضور وزرا در وین روز جمع بندی و تصمیم نهایی را داشته باشیم و به نقطه پایانی توافق برسیم.

وی با اشاره به ضرورت برداشتن گام‌های ملموس و اعتماد ساز از سوی ایالات متحده آمریکا خاطر نشان کرد: اگر امروز طرف آمریکایی دو مطالبه باقیمانده ما را محقق کند فردا آماده حضور در وین خواهیم بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha