۳ فروردین ۱۴۰۱، ۱۴:۱۳
کد خبرنگار: 2194
کد خبر: 84693866
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

راهنمایی تلفنی مسافران نوروزی در شیراز؛ آمار اسکان در پارک‌ها اوج گرفت

شیراز-ایرنا-مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری شیراز اعلام کرد: همزمان با آغاز سال تولید، دانش بنیان، اشتغال آفرین، شهرداری شیراز در جهت سرعت دهی خدمات غیرحضوری به همشهریان و مسافران نوروزی در مرکز ارتباطات مردمی ۱۳۷، سامانه آدرس دهی دقیق و موقعیت جغرافیایی را فعال کرده است.

رضا جاویدی با اشاره به ارائه خدمات ویژه نوروزی به مسافران اظهار کرد: برای اولین بار، امکانی فراهم شده است تا شهروندان و مسافرین نوروزی که با سامانه ۱۳۷ شهرداری تماس برقرار می‌کنند، در صورت نیاز به هرگونه آدرس جغرافیایی شهر شیراز، موقعیت‌های مکانی و آدرس دقیق  از طریق پیام کوتاه برای فرد تماس گیرنده به صورت کاملا رایگان ارسال شود.

مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری شیراز ادامه داد: خدمات پیامکی مرکز ۱۳۷ قابلیت ارسال محل اسکان ستاد نوروزی، اماکن زیارتی و گردشگری را دارد.

وی افزود: یک پیام متنی حاوی خوش‌آمدگویی و موقعیت جغرافیایی به همراه لینک مسیر مورد نظر به شماره تماس گیرنده ارسال خواهد شد تا از هر نقطه ای که قرار دارند در سریعترین زمان و بهترین مسیر از طریق نقشه های هوشمند مسیریابی به نقطه مورد نظر خود برسند.

مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری شیراز همچنین بر افزایش تماس با سامانه ۱۳۷ تاکید کرد و افزود: ارایه خدمات غیرحضوری به شهروندان و ایام عید به مسافرین نوروزی از طریق سامانه ارتباطات مردمی ۱۳۷ شهرداری شیراز به صورت خاص در دستور کار است.

وی اظهار کرد: با افزایش موج ورود مسافرین نوروزی به شیراز ارایه خدمات از طریق مرکز ارتباطات مردمی ۱۳۷ روند رو به رشد داشته است.

پذیرش ۱۳۴ هزار مسافر در ستادهای اسکان شهرداری شیراز

در همین حال، غلامرضا غلامی معاون خدمات شهری شهرداری شیراز گفت: استقبال زیاد مردم خوب کشورمان از انتخاب شهر شیراز به عنوان مقصد گردشگری باعث شد، شهرداری شیراز همه ظرفیت خود را برای اجرای هرچه بهتر استقبال از مردم و مهمانان نوروزی به کار گیرد.

رییس ستاد خدمات سفر شهرداری شیراز ادامه داد: در چهار محور ورودی‌ شهر شیراز، ایستگاه استقبال از مسافرین آماده شده است تا مسافران در همان ابتدای حضور با استفاده از نرم افزارهای تهیه شده، مسیر گردشگری و محل اسکان خود را انتخاب کنند.

غلامی ابراز داشت: در کنار این خدمات، در ۴ محور ورودی شهر شیراز، محل های اسکان موقت نیز اختصاص یافته و آنچه مسلم است طی دو شب گذشته کلیه اقامتگاه‌های شهرداری اعم از کانکس و چادر تکمیل شده است و شهرداری با تمام ظرفیت در ارائه خدمات به میهمانان تلاش می‌کند.

وی با اشاره به اسکان مسافرین در ستادهای اسکان شهرداری از ۲۷ اسفند ۱۴۰۰ تا ۲ فروردین ماه ۱۴۰۱ ابراز داشت: تاکنون ۱۳۴ هزار نفر مسافر نوروزی در شهر شیراز توسط شهرداری اسکان یافته اند که روز دوم فروردین با اوج گیری حضور مسافرین مواجه بودیم.

معاون خدمات شهری شهرداری شیراز به برپایی چادر در ۱۲ پارک مشخص شده اشاره کرد و افزود: ۱۲ پارک دارای ظرفیت ۴۵۰۰ چادر برای اسکان مسافران نوروزی پیش بینی شده بود که با ورود پرتراکم مسافران نوروزی، پارک‌های دیگر برای نصب چادر پیش بینی شده است.

غلامی با توصیه به هموطنان اذعان داشت: همه کسانی که شهر شیراز را به عنوان مقصد گردشگری نوروز خود انتخاب کرده‌اند، توصیه می‌کنیم، سفر خود را مدیریت یا در هفته دوم نوروز مراجعه کنند.

شهردار شیراز از بازار و محور تاریخی زند بازدید کرد

بنا بر گزارش دیگری از پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، سید احسان اصنافی شهردار بهمراه مصلی نژاد شهردار منطقه تاریخی و جمعی از مدیران شهرداری از محور تاریخی زندیه و فضاهای پیرامون حرم مطهر حضرت احمد بن موسی شاهچراغ(ع) بازدید و با کسبه، بازاریان و مسافرین نوروزی درخصوص نحوه ارائه خدمات به آنان گفت‌وگو کردند.

شهردار شیراز، بازار تاریخی زند را یکی از مهمترین ظرفیت های این شهر برای جذب گردشگر دانست و افزود: باید تمام تلاش خود را انجام دهیم تا داشته های شهر را به تمام هم میهنان خود معرفی کنیم.

اصنافی ابراز داشت: امیدوارم با اقدامات شهرداری و دیگر نهادهای دخیل در حوزه گردشگری شاهد رونق در بازار شیراز باشیم.

وی ادامه داد: از کسبه ای که امسال تلاش کردند تا بازار شیراز فعال باشد سپاسگزاری می‌کنم و امیدوارم سال آینده بازار در ایام گردشگر پذیری همچنان پر رونق و فعال باشد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha