طرح پویش مردمی کودکان سایبری در استان اردبیل اجرا می‌شود

اردبیل - ایرنا - رئیس پلیس فتا استان اردبیل از اجرای دومین طرح پویش مردمی کودکان سایبری در این استان خبر داد.

به گزارش ایرنا، سرهنگ علی قهرمان روز شنبه گفت: دومین طرح پویش مردمی کودکان سایبری با هدف افزایش آگاهی عمومی در خصوص خطرات فضای مجازی برای کودکان از روز شنبه ۲۵ دی ماه تا روز پنجشنبه ۳۰ دی‌ماه امسال به مدت هفت روز همزمان با سراسر کشور در استان اردبیل اجرا می شود.

وی با اشاره به اهمیت برگزاری این طرح، اظهار کرد: با توجه به اینکه امروز محیط بازی، آموزشی و ارتباطی کودکان از فضای حقیقی به فضای مجازی تغییر کرده است، در صورت عدم آگاهی کودکان و والدین از آسیب های فضای مجازی، به طور طبیعی فرزندان در این فضا با مشکلات متعددی مواجه خواهند شد.

او به نقش کلیدی خانواده‌ها و همچنین سازمان‌های مختلف در آموزش کودکان اشاره کرد و افزود: باید نحوه فرزند پروری سایبری در خانواده‌ها شکل بگیرد و تنها راه‌حل این مشکل افزایش دانش سایبری خانواده‌ها و همراهی با فرزندانشان در فضای مجازی است.

رییس پلیس فتا استان بیان کرد: برای این پویش در روز اول با محوریت کودکان سایبری، والدگری در فضای مجازی، روز دوم با محوریت کودکان سایبری، آموزش مجازی، روز سوم با محوریت کودکان سایبری، مسئولیت اجتماعی، روز چهارم با محوریت کودکان سایبری، نقض حریم خصوصی، روز پنجم با محوریت کودکان سایبری، اعتیاد اینترنتی، روز ششم با محوریت کودکان سایبری، بازی‌های رایانه‌ای و روز هفتم هم با محوریت کودکان سایبری، پلیس فتا حامی کودکان در فضای مجازی اقداماتی برنامه‌ریزی‌شده است.

سرهنگ قهرمان طالع به صفحه کودک در سایت پلیس فتا به آدرس https://cyberpolice.ir/cyberkids  اشاره کرد و گفت: هموطنان گرامی بخصوص والدین و فرزندان گرامی می توانند با مراجعه به صفحه مذکور و عضویت در آن از آخرین اخبار و اطلاعات مرتبط با کودک و همچنین آسیب ها و تهدیدات فضای مجازی بر کاربران مطلع شوند.

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات استان اردبیل اضافه کرد: کانال پلیس فتا در اپلیکیشن شاد به آدرس shad.ir/policefata و سایت پلیس فتا به آدرس cyberpolice.ir مرجعی کامل از اخبار، اطلاعات و آموزش‌های سایبری بوده و کاربران با مراجعه به آنها می‌توانند راهنمایی‌های لازم را دریافت نمایند و در صورت نیاز نیز می‌توانند گزارش موارد مشکوک را در سامانه پاسخگویی فوریت‌های سایبری و شماره تلفن ۰۹۶۳۸۰ به‌صورت شبانه‌روزی با همکاران ما در میان بگذارند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha