اولویت باشگاه فولاد خوزستان در وزنه برداری حمایت از جوانان است

اهواز - ایرنا - سرمربی تیم وزنه برداری فولاد خوزستان هدف این باشگاه از تیمداری در لیگ برتر را حمایت از جوانان دانست و گفت: امیدواریم در آینده نفرات جدیدی به وزنه برداری کشور معرفی شوند.

حمید رشیدی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: باشگاه فولاد خوزستان سال قبل با توافق هیات مدیره و مدیرعامل شرکت، برای اولین بار در لیگ برتر وزنه برداری شرکت کرد و امسال نیز این انتظار می رفت که بار دیگر در سطح اول مسابقات وزنه برداری کشور حضور داشته باشد.

وی با بیان اینکه خوزستان قطب اصلی وزنه برداری کشور به شمار می رود افزود: همان طور که در فوتبال، انتظارها از تیم فولاد بالا است در رشته وزنه برداری نگاه ویژه ای به فولاد می شود لذا سعی کردیم با تیمی در مسابقات شرکت کنیم که در شان نام خوزستان باشد.

سرمربی تیم وزنه برداری فولاد گفت: تیم های مناطق نفت خیز و ملی حفاری سالیان سال در این رشته فعالیت می کنند اما باشگاه فولاد که تنها در فوتبال سرمایه گذاری می کرد در یکی، ۲ سال اخیر با ورود به وزنه برداری، نشان داده که به دنبال سرمایه گزاری در رشته های المپیکی است.

وی در خصوص رقابت های لیگ برتر وزنه برداری جوانان کشور افزود: رقابت نزدیکی با تیم های عقاب همدان و مناطق نفتخیز جنوب ( قهرمان و نایب قهرمان فصل گذشته) داشتیم که با تلاش بچه ها و دعای خیر مردم موفق به قهرمانی در این پیکارها شدیم. 

رشیدی در ادامه به رکوردشکنی جهانی وزنه بردار تیم فولاد در این مسابقات اشاره کرد و گفت: علیرضا یوسفی در دسته فوق سنگین، با ثبت رکورد ۲۳۸ کیلوگرم در حرکت دوضرب اتفاق بسیار شیرینی را برای خانواده وزنه برداری کشور رقم زد.

وی با اشاره به حضور وزنه برداران خوزستانی در سایر تیم های کشور افزود: گستردگی وزنه برداری استان به حدی است که ۶ وزنه بردار خوزستانی در تیم فولاد نوین آمل، ۲ وزنه بردار در تیم ذوب آهن و سه نفر در تیم عقاب همدان حضور دارند لذا همه وزنه برداران استان پخش شده اند و ما نمی توانیم در یک مقطع زمانی تمام بچه های استان را در یک تیم جمع کنیم.

سرمربی تیم وزنه برداری فولاد خوزستان گفت: ورزش خوزستان نیاز به یک مدیریت و انسجام داشته تا خون تازه ای به رگ های آن دمیده شود. خوزستان در رشته های انفرادی مظلوم واقع شده که امیدواریم نگاه ویژه ای به آن شود.

تیم وزنه برداری فولاد خوزستان با ۷۳۴ امتیاز به مقام قهرمانی مرحله اول لیگ برتر جوانان رسید، همچنین تیم های زیروه اردبیل با ۷۱۰ امتیاز دوم و مناطق نفتخیز جنوب با ۷۰۵ امتیاز در مکان سوم قرار گرفت.

در این پیکارها علیرضا یوسفی وزنه بردار تیم فولاد خوزستان با مهار وزنه ۱۷۶ کیلوگرم یکضرب، ۲۳۸ کیلوگرم دوضرب و مجموع ۴۱۴ کیلوگرم ضمن کسب مقام نخست توانست رکورد دوضرب جوانان جهان را به صورت غیررسمی جا به جا کند. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha