مشاور رییس جمهوری:آماده فروش ساختمان منطقه آزاد اروند هستیم

آبادان - ایرنا - مشاور رییس جمهوری و دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی کشور گفت: آمادگی برای فروش ساختمان مجلل سازمان منطقه آزاد اروند وجود دارد تا هزینه آن صرف طرح های عمرانی در منطقه شود.

به گزارش ایرنا سعید محمد جمعه در نشست با نخبگان، سران عشایر و ایثارگران منطقه آزاد اروند با بیان اینکه باید بدنبال راهی برای رفاه و آسایش مردم این منطقه باشیم تا دین خود را به آنها ادا کنیم افزود: به دنبال خریدار مناسب برای فروش ساختمان مجلل کنونی سازمان منطقه آزاد اروند هستیم تا هزینه آن صرف زیرساخت ها در این منطقه شود.

وی افزود: به صورت ویژه از سرمایه گذاری و توسعه زیرساخت‌ها در مناطق آزاد استقبال می‌کنیم، اما متاسفانه در پاره‌ای از موارد شاهد تاراج منابع کشور به نام سرمایه گذاری هستیم.

محمد اظهار داشت: اینکه خارجی ها به نام سرمایه گذاری منابع و معادن کشور را به نفع  خود در اختیار بگیرند و تکنولوژی و سود مناسب نصیب مردم کشور نشود به هیچ عنوان قابل قبول نیست.

 دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی کشور گفت: در آینده نظارت بیشتری در خصوص سرمایه گذاری در مناطق آزاد انجام می‌شود تا کشور نیز از وجود سرمایه گذاران سود برسد.
وی بیان کرد: رویکردهای فرهنگی در مناطق آزاد کشور از اولویت‌های کاری شورای‌عالی مناطق آزاد است و نباید دغدغه‌های اقتصادی سبب کم کاری در زمینه موضوعات فرهنگی و اجتماعی ساکنان مناطق آزاد شود.

وی در ادامه با بیان اینکه ایران مدیون رشادت ها و استقامت مردم عزیز و سربلند خوزستان است اظهار داشت: مردم این استان در دفاع مقدس جان و جوان دادند تا دشمن وجبی از خاک کشور را تصرف نکند، هشت سال آوارگی و سختی نتیجه جنگ برای مردم این استان بود.

مشاور رییس جمهوری گفت: پس از جنگ نیز مردم خوزستان بخصوص آبادان و خرمشهر سختی های دوران سازندگی را متحمل شدند اما بدلیل بی تدبیری کوچه های این ۲ شهر همچنان همانند دوران جنگ است.
منطقه آزاد اروند با مساحت ۳۷ هزار و ۴۰۰ هکتار در شمال غربی خلیج فارس شامل شهرهای آبادان، خرمشهر و مینوشهر(جزیره مینو) می باشد که در محل تلاقی دو رودخانه اروند و کارون واقع است. 
این منطقه در همجواری با کشورهای عراق و کویت با داشتن ظرفیت های مناسب نظیر حمل و نقل جاده ای، ریلی، دریایی و هوایی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha