امیرعبداللهیان: ایران و آذربایجان باید مانع از بروز سوء تفاهم‌ها شوند

تهران- ایرنا- وزیر امور خارجه در گفت وگوی تلفنی با همتای آذربایجانی خود، تاکید کرد که دو کشور باید مانع سوءتفاهم در مناسبات فی ما بین شده و به سرعت روابط خود را در مسیر درست و رو به رشد ادامه دهند.

به گزارش سه شنبه شب ایرنا از وزارت امور خارجه، امیرعبداللهیان و جیحون بایراموف درتماس تلفنی آخرین تحولات روابط دوجانبه را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

وزیر امور خارجه کشورمان با تاکید بر ضرورت احترام متقابل و استقلال، حاکمیت و تمامیت ارضی کشورها افزود: تهران و باکو دارای روابط دیرینه ای با یکدیگر هستند.دو کشور باید مانع سوءتفاهم در مناسبات فی ما بین شده و شایسته است به سرعت روابط خود را در مسیر درست و  رو به رشد ادامه دهند.

امیرعبداللهیان خاطرنشان کرد: توقع تهران این است که مشکل تردد ترانزیتی کامیون ها مرتفع شود.

وزیر امور خارجه با اشاره به عمق روابط دو ملت و دو کشور، افزود: تهران و باکو دشمنانی دارند و طرفین نباید به دشمنان فرصت اختلال در مناسبات بین دو کشور را بدهند و نگرانی ها را باید از طریق گفت وگو و همکاری حل و فصل کنند.

وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان نیز در این مکالمه تلفنی رابطه با جمهوری اسلامی ایران را دوستانه خواند و گفت: روابط با کشورهای دوست برای جمهوری آذربایجان در اولویت قرار دارد.

جیحون بایراموف همچنین بر حل وفصل مشکلات از طریق گفت وگو و در فضائی آرام وصمیمانه تاکید کرد.

وی پیشنهاد کرد مقام های گمرک دوکشور برای حل مشکلات ترانزیت کالاهای ایرانی گفت وگو کنند. وی همچنین بر پیگیری آزادی دو راننده کامیون ایرانی تاکید کرد.

وزرای امور خارجه دو کشور در این گفت وگو همچنین از یکدیگر برای سفر به تهران و باکو دعوت کردند.

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha