شست و شوی ۲هزارو ۵۰۰ کیلومتر شبکه برق در کلانشهر اهواز

اهواز - ایرنا - معاون بهره برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق اهواز با اشاره به اقدامات پیشگیرانه هنگام بارش پاییزه گفت: شست و شوی ۲ هزار و ۵۰۰ کیلومتر شبکه فشار متوسط در اهواز طبق برنامه از ابتدای مهر امسال درحال انجام است.

سعیدآقائی روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه از ابتدای مهر امسال با برنامه ریزی صورت گرفته شست و شوی خطوط فشار متوسط ، بازبینی و اصلاح شبکه در برنامه کار قرار گرفت ، افزود: همزمان با آغاز فصل پاییز، این شرکت با انجام اقدامات گسترده پیشگیرانه، زمینه لازم را برای مواجهه با بارش پاییزه  فراهم کرده است.

وی ادامه داد: شرایط آب و هوایی کلانشهر اهواز بگونه ای است که برای جلوگیری از وقفه در ارایه خدمات باید بخش اصلی تعمیر و نگهداری شبکه برق در نیمه دوم سال انجام شود.

وی افزود: از ابتدای مهر تا پایان آبان‌ امسال سرویس و تعمیرات (اورهال) شبکه برق خطوط تغذیه کننده پمپاژهای فاضلاب ، رفع مشکل ترانس‌های برق و اصلاح اتصالات سست شبکه برق اهواز که با ترمووژین شناسایی شده‌اند در دستور کار قرار گرفته است.

معاون بهره برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق اهواز با اشاره به آسیبی که در بهمن سال ۱۳۹۵ به دلیل وقوع توفان گرد و غبار به شبکه برق این کلانشهر وارد شد ، گفت: هشت دستگاه ماشین مقره شو برای شست و شوی شبکه با استفاده از روزانه ۱۰۰ هزار لیتر آب مقطر فعالیت می‌کنند.

آقایی ادامه داد: از عواملی که باعث خاموشی و آسیب به شبکه می شود تداخل درختان در شبکه و ایجاد اتصال کوتاه است که با رعایت کلیه دستور العمل‌های زیست محیطی و اصول ایمنی و توجه به حفظ مبلمان شهری شاخه زنی و هرس ۳۷هزار درخت متداخل در حال انجام است.

وی با اشاره به اهمیت صیانت از حقوق شهروندی در ارایه خدمات گفت: حفظ پایداری شبکه وآسایش و رفاه مردم اهواز از اولویت‌های مجموعه برق اهواز است که مهمترین هدف چشم انداز ۱۴۱۰ این شرکت و رسیدن به ۹۹ دقیقه خاموشی در سال است.
شرکت توزیع نیروی برق خوزستان دارای یک میلیون و ۱۱۲ هزار و ۴۴۰ مشترک است که از این تعداد ۳۳ درصد مشترکان روستایی هستند. طول خطوط شبکه فشار متوسط اهواز ۴هزار و۱۳۸کیلومتر است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha