۱۹ شهریور ۱۴۰۰،‏ ۱۰:۱۱
کد خبرنگار: 1261
کد خبر: 84466001
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

خروج بخشی دیگر از اتباع آمریکایی از افغانستان

کابل - ایرنا - آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا اعلام کرد بدنبال رایزنی های دیپلماتیک با مقامات قطری، امکان خروج تعدادی از اتباع امریکایی و نیز تعدادی از شهروندان افغان از افغانستان فراهم شد و این افراد با یک پرواز چارتر ساعاتی پیش خاک افغانستان را ترک کردند.

به گزارش روز جمعه ایرنا، در همین حال منابع خبری از جمله خبرگزاری رویترز و منابع افغانستان گزارش دادند که هواپیمای بوئینگ ۷۷۷ خطوط هوایی قطر با ۱۱۳  مسافر از شهروندان کشورهای غربی ساعاتی قبل کابل را به مقصد قطر ترک کرد.

پیشتر برخی منابع خبری اعلام کرده بودند که حدود ۲۰۰ مسافر از کابل به قطر منتقل شده است اما کنون می نویسند که افراد منتقل شده ۱۱۳ نفر بوده اند.

گروه طالبان پیش از این اعلام کرده بود که هرگونه انتقال مسافران داخلی و خارجی تا اطلاع بعدی متوقف شده است و خروج از این کشور را به فعال شدن وزارت خارجه مشروط ساخته بود.

گروه طالبان پیشتر نیز گفته بود که پروازهای داخلی از فرودگاه های کابل، قندهار و مزارشریف از سر گرفته شده و برای عادی شدن پروازهای خارجی به دلیل تخریب گسترده توسط آمریکایی ها زمان نیاز است و آنها با همکاری قطر و ترکیه در تلاش رفع چالش های فرودگاه کابل هستند.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha